طرزتهیه سالاد مش

مواد مورد نیاز:

مغز یک عدد کاهو
۲۵۰ گرم مش
۲ عدد گوجه فرنگی متوسط قاچ شده
۴ تا ۵ عدد تربچه نازک ورقه شده
۱ عدد فلفل قرمز خلال شده
۴ قطعه فیله ماهی قزل آلا
سرخ شده (یا یک قوطی کنسرو ماهی تن)

طرز تهیه سالاد مش :

در ابتدا مش نوعی سبزی بسیار لطیف و خوش طعم شبیه بولاغ اوتی (آب تره یا شاهی آبی) می باشد. در خارج فراوان است . چنانچه این سبزی در دسترس نبود ، می توان از آب تره استفاده نمود.مش دارای شن فراوان است ، باید آن را در ظرف بزرگ آب سرد ریخت و چندین بار باید آن را از روی آب گرفت و آب را عوض نمود تا شن آن کاملا رسوب کرده و آخرین آب بدون شن باشد. بعد مش تمیز شده را میان حوله می ریزیم تا آب آن گرفته شود .

برگ های کاهو را از هم جدا کرده ، می شوئیم و خشک می نمائیم . ظرف قشنگ مناسبی را انتخاب کرده ، دور آن را یک ردیف برگ کاهو می چینیم و مش و خلال فلفل و قطعات گوجه فرنگی را مخلوط نموده در سالادخوری می ریزیم و قطعات ماهی را دور آن می چینیم . بعد سس سالاد را به طریق زیر آماده می نمائیم.

۱ عدد پیاز سفید متوسط رنده شده را با دو قاشق سوپخوری سرکه و کمی نمک و فلفل و ۴ قاشق سوپخوری روغن زیتون مخلوط می نمائیم و سس را روی سالاد می دهیم.

برای تزئین ، ۲ عدد تخم مرغ پخته سفت را رنده کرده با ۱ تا ۲ قاشق جعفری ، نعناع و ترخان خرد کرده و کمی نمک و فلفل مخلوط می کنیم و آن را به شکل مخروط وسط سالاد می ریزیم . تربچه های حلقه شده را روی سالاد می ریزیم.