طرز تهیه املت پاستا

مواد لازم جهت تهیه املت پاستا :
۱٫ روغن زیتون : ۴ قاشق غذاخوری
۲٫ پیاز کوچک خرد شده : ۱ عدد
۳٫ رازیانه ، باریک خرد شده : ۱ عدد
۴٫ سیب زمینی نگینی خرد شده : ۱۲۵ گرم
۵٫ سیر خرد شده : ۱ حبه
۶٫ تخم مرغ : ۴ عدد
۷٫ برگ جعفری تازه خرد شده : ۱ قاشق غذاخوری
۸٫ فلفل قرمز : مقداری
۹٫ پاستای فرمی کوتاه پخته شده : ۱۰۰ گرم
۱۰٫ زیتون سبز دو نیم شده : ۲ قاشق غذاخوری
۱۱٫ نمک : به میزان لازم
۱۲٫ فلفل : به میزان لازم
۱۳٫ سالاد گوجه : برای تزیین
۱۴٫ شاخه های ریز و تازه اورگانو : برای تزیین

طرز تهیه املت پاستا :
۱٫ نیمی از روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه چدنی روی حرارت ملایم گرم نمایید . پیاز ، رازیانه و سیب زمینی را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در آن سرخ نموده و گهگاه هم بزنید تا زمانیکه سیب زمینی ها نرم شوند .

۲٫ سیر خرد شده را به مخلوط افزوده و به مدت یک دقیقه هم بزنید . ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و محتویات آن را داخل یک بشقاب ریخته ، کنار بگذارید و گرم نگه دارید .

۳٫ تخم مرغ ها را درون کاسه ای هم بزنید تا کف کند . سپس جعفری ، نمک ، فلفل و کمی پودر فلفل چیلی به آن اضافه نموده و هم بزنید .

۴٫ یک قاشق غذاخوری از باقیمانده روغن زیتون را در یک ماهیتابه تمیز حرارت دهید . نیمی از مخلوط تخم مرغ را به ماهیتابه افزوده ، سبزیجات پخته شده ، پاستا و نیمی از زیتون ها را به آن اضافه نمایید . مابقی مخلوط تخم مرغ را روی آنها ریخته و اجازه دهید بپزد تا زمانیکه مواد کناره ظرف سفت شوند .

۵٫ گوشه های املت را با یک کاردک بلند کرده و اجازه دهید تخم مرغ پخته نشده به زیر املت برود . ماهیتابه را هر چندوقت یکبار تکان دهید تا زیر املت به رنگ طلایی روشن در بیاید .

۶٫ املت نیمه پخته را از داخل ماهیتابه به یک بشقاب برگردانید ، با دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه کف ماهیتابه را تمیز نموده و یک قاشق غذاخوری از مابقی روغن را به آن افزوده و طرف دیگر املت را با آن سرخ نمایید تا طلایی شود .

۷٫ املت را داخل ظرف گرم مخصوص پذیرایی برگردانده و با باقیمانده زیتون و برگ اورگانو تزیین نمایید . املت را برش داده و به همراه سالاد گوجه فرنگی سرو نمایید .