طرز تهیه برنج تفت داده با تخم مرغ

مواد لازم جهت تهیه برنج تفت داده با تخم مرغ :
۱٫ روغن بادام زمینی : ۲ قاشق غذاخوری
۲٫ تخم مرغ ، زده شده با یک قاشق چای خوری آب : ۱ عدد
۳٫ سیر ، ریز خرد شده : ۱ حبه
۴٫ پیاز کوچک ، ریز خرد شده : ۱ عدد
۵٫ خمیر کاری قرمز تایلندی : ۱ قاشق غذاخوری
۶٫ برنج دانه بلند ، پخته : ۲۵۰ گرم
۷٫ نخود سبز پخته : ۵۵ گرم
۸٫ سس ماهی تایلندی : ۱ قاشق غذاخوری
۹٫ سس گوجه فرنگی : ۲ قاشق غذاخوری
۱۰٫ گشنیز تازه ، خرد شده : ۲ قاشق غذاخوری

مواد لازم جهت تزیین :

فلفل قرمز چیلی
حلقه های خیار

طرز تهیه برنج تفت داده با تخم مرغ :
۱٫ روش درست کردن فلفل چیلی به شکل گل به این صورت است که ساقه ی فلفل را با نوک انگشت نگه دارید و با یک چاقوی نوک تیز، فلفل را از سمت ساقه تا نوک آن برش دهید ، سپس فلفل را حدود یک چهارم بچرخانید و برشی دیگر به آن بزنید . به این کار ادامه دهید تا ۴ برش در فلفل ایجاد شود . دانه های درون آن را دور بریزید . هر گلبرگ را به دونیم یا ۴ قسمت ، تقسیم کنید تا حدود ۸ تا ۱۶ گلبرگ به دست آید . فلفل چیلی را داخل آب یخ قرار دهید تا گلبرگ ها فر خورده و حالت گُل به خود بگیرند .

۲٫ حدود یک قاشق چای خوری از روغن را در ماهیتابه ای حرارت دهید و تخم مرغ زده شده را داخل آن بریزید . ماهیتابه را بچرخانید تا تخم مرغ کاملا کف آن را بپوشاند و لایه نازکی از تخم مرغ درست شود . وقتی که تخم مرغ سفت و طلایی رنگ شد آن را از ماهیتابه بیرون آورید ، لایه نازک تخم مرغ را به شکل لوله ای بپیچید و کنار بگذارید .

۳٫ باقی روغن را در ماهیتابه ریخته و سیر و پیاز را به مدت یک دقیقه در آن تفت دهید . خمیر کاری را اضافه کرده سپس برنج و نخود پخته را داخل ماهیتابه بریزید و هم بزنید .

۴٫ سس ماهی و سس گوجه فرنگی را به محتویات ماهیتابه اضافه نمایید . ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و برنج را در دیس یا بشقاب مخصوص پذیرایی بکشید .

۵٫ بدون اینکه رول تخم مرغ پیچیده شده را باز نمایید ، آن را به نوارهای باریک برش دهید تا شکل مارپیچ آن مشخص شود و برای تزیین برنج از این برش ها استفاده نمایید . گشنیز خرد شده را روی برنج بپاشید . سپس حلقه های خیار و گل های فلفل قرمز را هم روی آن بچینید ، غذا را گرم سرو نمایید .