طرز تهیه ریسوتو با سوسیس تند

مواد لازم جهت تهیه ریسوتو با سوسیس تند :
۱٫ رزماری : ۲ شاخه ، به علاوه مقداری برای تزیین
۲٫ روغن زیتون : ۲ قاشق غذاخوری
۳٫ کره : ۴ قاشق غذاخوری
۴٫ پیاز بزرگ ریز خرد شده : ۱ عدد
۵٫ ساقه کرفس ریز خرد شده : ۱ عدد
۶٫ سیر ریز خرد شده : ۲ حبه
۷٫ برگ آویشن خشک : ۱/۲ قاشق چای خوری
۸٫ سوسیس به قطعات یک سانتیمتری خرد شده : ۴۵۰ گرم
۹٫ برنج دانه گرد : ۳۵۰ گرم
۱۰٫ آب انگور : ۱۲۵ میلی لیتر
۱۱٫ عصاره مرغ در حال جوشیدن بر روی اجاق : ۲ پیمانه
۱۲٫ پنیر پارمزان تازه رنده شده : ۸۵ گرم
۱۳٫ نمک : به میزان لازم
۱۴٫ فلفل : به میزان لازم

طرز تهیه ریسوتو با سوسیس تند :
۱٫ برگ های باریک و بلند رزماری را از ساقه جدا نموده ، ریز خرد نموده وکنار بگذارید .

۲٫ روغن و نیمی از کره را در ماهیتابه چدنی بزرگ با حرارت متوسط داغ نمایید . پیاز خرد شده و کرفس را حدود ۲ دقیقه در روغن تفت دهید . سیر خردشده ، آویشن خشک ، سوسیس و رزماری تازه ی خرد شده را اضافه نموده و حدود ۵ دقیقه تفت دهید ، مرتب هم بزنید تا سوسیس ها طلایی رنگ شوند . مخلوط سوسیس را در بشقابی بریزید .

۳٫ برنج را در قابلمه بریزید و حدود ۲ دقیقه تفت دهید وهم بزنید تا به روغن و کره آغشته شده و کمی رنگ نیمه شفاف به خود بگیرد .

۴٫ آب انگور را روی مواد ریخته ، حرارت را زیاد نموده تا سریع بجوشد و تبخیر شود . یک ملاقه عصاره مرغ اضافه نموده و بجوشانید ، مرتب هم بزنید تا برنج خوب پخته شده و مایعات جذب برنج شوند .

۵٫ هر بار حدود نصف ملاقه عصاره را به برنج داخل قابلمه اضافه نموده و اجازه دهید تا جذب برنج شود سپس ملاقه ی بعدی را اضافه نمایید . این مرحله پخت برنج باید ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان برده و طول بکشد . ریسوتو باید غلظتی کرم مانند داشته و برنج نرم شود ولی هنگام خوردن زیر دندان بیاید .

۶٫ قطعات سوسیس را به ریسوتو داخل قابلمه برگردانده و حرارت دهید . قابلمه را از روی حرارت بردارید و باقیمانده کره و پنیر پارمزان را اضافه نمایید . نمک و فلفل آن را اندازه نمایید . درب قابلمه را ببندید و به مدت ۱ دقیقه کنار بگذارید . سپس غذا را با رزماری تزیین نموده و سرو نمایید .

ریسوتو با سوسیس تند با نوعی سوسیس ایتالیایی با تندی ملایم تهیه می شود البته می توانید از انواع دیگر سوسیس نیز استفاده نمایید . سوسیس تند با طعم سیر طعم فوق العاده ای به این غذا می دهد .