طرز تهیه سوپ دریایی کاراییب

مواد لازم جهت تهیه سوپ دریایی کاراییب :
۱٫ میگو پوست گرفته متوسط : ۱۵۰ گرم
۲٫ فیله ماهی سفید پوست گرفته و مکعبی خرد شده : ۲۰۰ گرم
۳٫ پودر تخم گشنیز : ۳/۴ قاشق چای خوری
۴٫ پودر زیره : ۱/۴ قاشق چای خوری
۵٫ آب لیموی تازه : ۳ قاشق غذاخوری
۶٫ کره : ۱ قاشق غذاخوری
۷٫ پیاز نصف شده و نازک حلقه شده : ۱ عدد
۸٫ تره فرنگی نازک و حلقه شده : ۲ عدد
۹٫ حبه سیر ، ریز و خرد شده : ۳ عدد
۱۰٫ سیب زمینی بزرگ مکعبی خرد شده : ۱ عدد
۱۱٫ عصاره مرغ یا سبزیجات : ۲ پیمانه
۱۲٫ برگ اسفناج : ۲۵۰ گرم
۱۳٫ شیر نارگیل : ۱۲۰ میلی لیتر
۱۴٫ فلفل چیلی : ۱ قاشق چای خوری
۱۵٫ فلفل : به میزان لازم
۱۶٫ نمک : به میزان لازم

طرز تهیه سوپ دریایی کاراییب :
۱٫ میگو و ماهی را همراه گشنیز ، زیره ، پوره فلفل چیلی و آب لیمو در کاسه ای بریزید و در حین انجام مراحل ۲ تا ۴ ، آنها را کنار بگذارید تا خیس بخورند .

۲٫ کره را در قابلمه ای بزرگ آب کرده ، پیاز و تره فرنگی را اضافه نمایید ، درب قابلمه را ببندید تا به مدت ۱۰ دقیقه بپزد ، آن را گهگاهی هم بزنید تا پیاز و تره فرنگی نرم شوند . سیر را بیافزایید و اجازه دهید به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بپزند .

۳٫ سیب زمینی و عصاره مرغ یا سبزیجات را اضافه نمایید . اجازه دهید به جوش بیایند ، سپس حرارت را کم نمایید ، درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به آرامی بپزند . برگ های اسفناج را اضافه نمایید و بدون درپوش به مدت ۳ دقیقه غذا را بجوشانید تا برگ های اسفناج کمی نرم گردند .

۴٫ اجازه دهید سوپ کمی سرد گردد ، سپس آن را داخل غذاساز یا مخلوط کن به صورت پوره درآورید تا یکی مایه نرم و صاف به دست آید .

۵٫ پوره سوپ را به قابلمه برگردانید و شیر نارگیل را به آن اضافه نمایید . مخلوط ماهی و میگو را به آن اضافه نمایید و به مدت ۸ دقیقه آرام بجوشانید ، گاهی آن را هم بزنید تا ماهی و میگو بپزند و به راحتی ورقه و تکه شوند .

۶٫ نمک و فلفل سوپ را اضافه نمایید . در صورت تمایل ، مقدار بیشتری آب لیمو و پوره چیلی به آن اضافه نمایید . غذا را به کمک ملاقه در کاسه های گرم بریزید و سرو نمایید .