طرز تهیه کوکوی سبزی وگوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده     ۳۰۰ گرم
* سبزی کوکو      ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم
سیر      ۴ عدد
پوست رنده شده لیمو     ۲ عدد
پیاز رنده شده     ۱ عدد
سیب زمینی پخته و رنده شده      ۱ عدد
پنیر پارمزان رنده شده     ۱۰۰ گرم
خرده هاى نان تازه ( نان تست یا نان برگر )     ۱ عدد
گردو ریز خرد شده     ۵۰ گرم
تخم مرغ متوسط     ۵ تا ۶ عدد
بیکینگ پودر     ۱ قاشق مربا خوری
شیر     ۱ قاشق غذا خوری
پودر زعفران     ۱/۴ قاشق چای خوری
زردچوبه     ۱/۲ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل سیاه     به میزان لازم
سس خردل و یا پودر آن     ۱/۲ قاشق مربا خوری

* سبزی کوکو ( تره ، جعفرى ، گشنیز ، شوید ، شنبلیله ) + کمى ریحان پاک کرده و خیلى ریز خرد شده روى هم ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم

طرز تهیه :
گوشت ، سبزى ، سیب زمینى ، پیاز رنده شده، گردو ، خرده هاى نان ، پنیر رنده شده پارمسان ، پودر زعفران ، سس خردل را خوب با هم مخلوط میکنیم و براى چند ساعت ( حتى از روز قبل ) داخل یخچال قرار میدهیم ، زمانى که میخواهیم کوکو را درست کنیم. درکاسه بزرگى تخم مرغ ها را خوب هم میزنیم تا کف کند .

بعد به آن ، رنده پوست لیمو ، شیر ، نمک و فلفل سیاه و بکینگ پودر را اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم ، حالا مواد کوکو را از یخچال بیرون آورده و به تخم مرغ ها اضافه میکنیم … همه مواد رو خیلى خوب با هم ترکیب میکنیم . و داخل یک ماهیتابه بزرگ در روغن داغ و با حرارت ملایم کوکو ها را سرخ میکنیم . هم میتوانیم از مواد با قاشق داخل روغن بریزیم و هم می شود همه مواد را ، متناسب با حجم کوکو، داخل یک ماهیتابه مناسب ، به طورى که قطر نسبتاً نازکى از مواد را ریخته ایم سرخ کنیم و زمان سرو ، آن را برش دهیم .

حرارت شعله باید ، اول متوسط باشد و روغنمان داغ ، بعد از سرخ شدن زیر کوکو آن را برمی گردانیم و حرارت را کم میکنیم تا مغز پخت شود . و بعد از پخت، کوکو ها را روى دستمال آشپزخانه قرار میدهیم تا روغن اضافى آن برود . و بعد با برش هاى گوجه فرنگى سرخ شده آن را سرو میکنیم .