فروش ایده آل در فست فود یا کافی شاپ از رویا تا واقعیت

رویای فروش ایده آل مخصوصا در مرحله راه اندازی فست فود یا کافی شاپ سبب هزینه های هنگفت بی سرانجام در تبلیغات گردیده است. خیلی از مجموعه ها حتی با مشاهده حرکت های اشتباه و بی سرانجام سایرین، بدون داشتن برنامه تبلیغاتی مناسب و بدون تعیین بازار هدف شروع به تبلیغات می نمایند که با چند حالت زیر روبرو می گردند:

  • عدم تغییر محسوس در فروش
  • عدم افزایش فروش پایدار
  • عدم بازخورد گیری مناسب
  • تجربه های بی حاصل

شاید در برخی موارد روش آزمون و خطا توانسته باشد در حل برخی از مسائل به کمک شما بیاید، اما زمانی که تصمیم ها با بار مالی فراوانی توام می باشند این مشکل دو چندان می گردد و به حضور متخصصان حرفه ای نیاز می گردد.

امروزه برای افزایش فروش و درآمد تاکید بر نگه داشتن مشتری های قدیمی و فروش بیشتر به آن ها می باشد. یعنی تعداد فروش بالا به مشتری های قدیمی به صرفه تر از جذب مشتری جدید و فروش همان تعداد به انواع مشتری های جدید است.

بنابراین باید مشتری های قدیمی را راضی نگه داشت و آن ها را با ترفند هایی تشویق به خرید بیشتر کرد. بهتر است به صورت تلفنی یا حضوری با مشتریان در تماس بود تا علاوه بر برطرف نمودن نقاط ضعف سعی بر ایجا ارتباط با مشتریان کرد.

هزینه‌های جذب مشتری جدید می‌تواند بسیار سنگین باشد. بهتر است دنبال راه‌هایی بود که مشتری های قدیمی خرید بیشتری داشته باشند و هر مشتری جدید خرید خود را تکرار کند و مشتری دائمی شود. در این صورت علاوه بر افزایش فروش، این فروش سود بیشتری را نیز داراست.

در زمینه رستوران و فست و فود نیز اگر مشتری های قدیمی تعداد دفعات بیشتری مراجعه داشته باشند و همیشه برای صرف غذا رستوران شما را انتخاب کنند سودهی بیشتر و هزینه تبلیغات کم تر خواهد شد. این امر مستلزم راضی نگه داشتن مشتریان از هر نظر می باشد.

روش دیگر برای افزایش فروش افزودن به میزان خرید هر مشتری است. در زمینه رستوران و فست و فود می توان با در نظر گرفتن طرح هایی مانند یکی بخر دو تا ببر و یا پکیج کردن غذا با سالاد و نوشیدنی و یا ارئه تخفیف به کسانی که همراه غذای خود یک پیش غذا نیز سفارش دهند می توان حجم فروش را افزایش داد.

بر قراری تخفیف های ویژه مدت دار نیز هم در جذب مشتریان قدیمی و هم در جذب مشتریان جدید نقش به سزایی دارد. با مشاوره با گروه تخصصی راه اندازی فست فود و رستوران و کافی شاپ حسینی (iranhfc) می توانید با بهترین و پر بازده ترین روش ها برای افزایش فروش رستوران و فست فود خود آشنا شوید.