فست فود سالم با ساندویچ سازهای خانگی

این روزها علاقه به غذاهای فست فودی در میان مردم به شدت زیاد شده است و این نوع غذاها در گروه های سنی گوناگون از کودک گرفته تا جوان و پیر مشتری دارند.
به همین دلیل در بیشتر مراکز خرید، مکانی برای فروش این نوع غذاها (فست فود) و همچنین خوراکی هایی مثل اسنک وجود دارد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
اسنک هایی که مملو از سوسیس و کالباس هستند و خطری جدی برای سلامت ما و فرزندانمان به شمار می روند؛ اما چه می شود کرد!
پیشنهاد ما به شمایی که نمی توانید قید علاقه تان به غذاهای فست فودی و مخصوصا انواع اسنک و… را بزنید و از سویی موقعیت شغلی تان به گونه ای است که فرصت زیادی برای طبخ غذا ندارید و استفاده از این غذاها را ترجیح می دهید، خرید یک دستگاه ساندویچ ساز است.
شما می توانید با خرید یک ساندویچ ساز انواع اسنک را با مواد گوناگون در خانه تهیه کنید. می توانید لابه لای نان تست موادی مثل گوشت چرخ کرده یا مرغ تکه شده همراه کمی قارچ و فلفل دلمه ای و یک برگ پنیر پیتزا قرار دهید و آن را به عنوان شام یا حتی یک ناهار سبک میل کنید.
شما حتی می توانید از این ساندویچ های کوچک در گردش های آخر هفته یا مسافرت هم استفاده کنید و با این کار وقتی از منزل خارج می شوید، دیگر نگران هزینه بالای رستوران ها و سالم بودن یا نبودن غذاهایتان نیستید.
ساندویچ ساز چیست؟
هرچند ساندویچ ساز یکی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه است، اما داشتن آن این حسن را القا می کند که درصورت کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل، می تواند بسیار کارگشا باشد.
در حققیت ساندویچ ساز یک دستگاه کم حجم و کوچک است که شامل یک المنت گرم کننده برای داغ کردن نان و دو بخش چند خانه ای است که نان و غذاها در آن قرار می گیرند.
کافی است مواد غذایی را لای نان گذاشته و داخل دستگاه بگذاریم. دستگاه را به برق متصل کرده و در دستگاه را ببنیدیم. پس از چند دقیقه غذا حاضر است.
نکاتی برای خرید دستگاه ساندویچ ساز
با توجه به تنوع بالای این کالا در بازار از لحاظ برند و مدل و قابلیت ها انتخاب یک دستگاه ساندویچ ساز مناسب ممکن است کار سختی برای برخی از خریداران باشد. به همین منظور در این بخش ما به برخی از نکاتی که هنگام خرید یک دستگاه ساندویچ ساز باید مد نظر قرار گیرد، اشاره می کنیم.
۱. بودجه خود را مشخص کنید:
این یک اصل کلی برای خرید هر کالایی است. مشخص کردن بودجه علاوه بر اینکه از ابتدا مشخص می کند شما به دنبال چه برندی باید باشید، زحمت شما را بابت گشتن در بازار و جست وجو در میان گروه های گوناگون قیمتی کم می کند.
۲. به اندازه ساندویچ ساز توجه کنید:
قبل از خرید دستگاه ساندویچ ساز با توجه به تعداد افراد خانواده ،یک سایز مناسب از دستگاه ساندویچ ساز را انتخاب کنید.
معمولا ساندویچ سازها از نظر اندازه بسیار جمع و جور هستند و در هر آشپزخانه ای جا می گیرند.
پرطرفدارترین اندازه آنها نوعی است که ۲ قطعه نان تست در آن جا می گیرد و در نهایت ۴ ساندویچ کوچک مثلثی تحویل می دهد؛ اما این کوچک ترین اندازه آنها نیست، مدل هایی از ساندویچ ساز مناسب برای یک نان تست هم وجود دارد. از طرفی اگر جای کافی دارید، می توانید مدل هایی برای ۴، ۸ یا حتی ۱۶ تکه نان هم در بازار پیدا کنید.
یک اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ ساز است. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار می دهید، مدلی با ظرف عمیق تر انتخاب کنید. بعضی از ساندویچ سازها دارای لولای متحرک هستند و می توانند متناسب با قطر ساندویچ تنظیم شوند.
۳. برند مورد نظر را انتخاب کنید:
در حال حاضر برندهای گوناگونی با قیمت ها مختلفی در بازار این کالا وجود دارند. کن وود، دلونگی، بلاک انددکر، گاسونیک و… از برندهای موجود در بازار این کالا هستند که هر کدام سهمی از بازار فروش این کالا را به خود اختصاص داده اند. شما باید با بررسی و تحقیق درباره کیفیت و همچنین خدمات پس از فروش دستگاه نسبت به انتخاب دستگاه اقدام کنید.