فواید سلامتی چای گل داوودی

شما ممکن است گلهای داوودی ( mum ) را بشناسید این گل ها به عنوان یک گل با چند گلبرگ در سراسر جهان در باغچه ها و گلدان گل یافت می شود شکوفه گل داودی از محدوده رنگ زرد تا قرمز روشن، با چند گونه سبز و بنفش وجود دارد گلهای داوودی نیز خوراکی هستند و برای مقاصد دارویی برای سالهای زیادی استفاده شده اند. از دم کرده این گیاه در کشور های ژاپن، چین و جنوب آسیا استفاده می شود.
چای دم کرده از گل خشک شده به رنگ خفیف طلایی با عطر و طعمی شبیه به گل بابونه است دستورالعملی در پایین در مورد نحوه تهیه آورده شده است و شما ممکن است از آن با کمی عسل لذت ببرید . گلبرگ های گل، برگ و ساقه آن را می توان در آب جوش غوطه ور و سپس در سالاد و یا به تنهایی مصرف کرد.
گل داوودی برای درمان درد قفسه سینه ( آنژین )، فشار خون بالا، دیابت نوع ۲، تب، سرماخوردگی، سردرد، سرگیجه و تورم استفاده می شود. گل داودی همچنین در ترکیب با گیاهان دیگر، برای درمان سرطان پروستات استفاده می شود .به عنوان یک نوشیدنی، گل داوودی بسیار محبوب و به عنوان یک چای فصل تابستان در جنوب چین استفاده می شود.
نظر طب سنتی چینی در مورد گل های داوودی چیست؟
تحقیقات در مورد گلهای داوودی چه می گوید؟
طرز تهیه چای گل داوودی چگونه است؟
آلرژی و عوارض جانبی گل داوودی چیست؟
نظر طب سنتی چینی در مورد گل های داوودی چیست؟
گل داوودی برای صدها سال است که در طب چینی استفاده می شود مردم از آن برای درمان مشکلات تنفسی، فشار خون بالا و پرکاری تیروئید استفاده می کنند طرفداران این گل می گویند که می تواند التهاب را کاهش و اعصاب را آرام کند. دکتر یانگ یک متخصص در طب گیاهی چینی گیاهان را بر اساس خواص پر انرژی به جای خاصیت شیمیایی دسته بندی کرده و می گوید گل داودی کمی انرژی سرد فراهم می کند این میل خاص به کانال های انرژی منجر به هدایت ریه ها، کبد، طحال و کلیه ها می شود.
از این استفاده ها در تحقیقات علمی معاصر حمایت نشده است اما دارای یک سابقه طولانی است استفاده از گل داودی و یا JU هوآی چین برای کاهش تب و علائم سرماخوردگی در مراحل اولیه توصیه شده است.
تحقیقات در مورد گلهای داوودی چه می گوید؟
دانشمندان در تحقیق از مزایای دارویی گلهای داوودی به دلیل محبوبیت خود در شیوه های جایگزین را شروع کرده اند یک مطالعه نشان داد که برخی از مواد شیمیایی استخراج شده از گل داودی می تواند التهاب را کاهش دهد یکی دیگر نشان داد که عصاره گل داوودی می تواند درمان اختلالات استخوان مانند پوکی استخوان کمک کند.
رینه روزن، تغذیه گر آموزش دیده در موسسه تغذیه، تحقیقات گسترده ای روی گل های داوودی انجام داده است او می گوید نمی توان انتظار داشت که گل داودی سبب بهبود معجزه آسا در پوکی استخوان و یا برای آرام کردن اعصاب در طول شب باشد  لذا برای حصول اطمینان از خلوص و غلظت آماده سازی، توصیه می شود گل داوودی را برای یک دوره زمانی طولانی برای کسب منافع آن مصرف نمایید.
روزن در مورد بررسی های ادعای اثرات خنک کننده و ضد التهاب گل داوودی می گوید واقع بینانه به نظر می رسد که در طول مصرف دوره های بسیار طولانی، در برخی از مردم استفاده صحیح از گل داوودی سبب کاهش حرارت و التهاب شده است.
طرز تهیه چای گل داوودی چگونه است؟
تهیه چای گل داوودی آسان است اگر شما گل داودی را خودتان پرورش می دهید گل های آن را گلچین نموده و سپس برای چند روز در یک نقطه آفتابی خشک نمایید و یا از دهیدراته ( رطوبت گیر ) مواد غذایی استفاده نمایید. شما همچنین می توانید شکوفه خشک گل داوودی را از فروشگاه های بهداشتی مواد غذایی خریداری کنید.
آب را جوشانده و اجازه دهید تا به مدت حدود یک دقیقه خنک شده و به حدود ۱۰۰ درجه فارینهایت برسد سپس بین ۳ – ۶ گل خشک شده تا  ۸اونس را در یک فنجان آب بریزید و  اجازه دهید تا برای چند دقیقه خیس بخورد و سپس مصرف نمایید.
اگر شما از چای گل داوودی استفاده می نمایید از تنها گیاهانی استفاده کنید که آفت کش ها و یا دیگر مواد شیمیایی در باغ گیاهان اسپری نشده باشد اگر شما باردار و یا در حال شیردهی هستید قبل از نوشیدن چای گل داوودی با دکتر خود مشورت نمایید.
آلرژی و عوارض جانبی گل داوودی چیست؟
اگر شما به بابونه و یا نوعی ابروسیا حساسیت دارید همچنین ممکن است به گل داودی آلرژی داشته باشید اگر شما یک واکنش مانند بثورات پوستی یا تحریک تنفسی دارید قطعاً مصرف آن را متوقف نمایید فرآورده های گل داودی با بسیاری از داروهای تجویزی، تعامل دارد اگر در حال مصرف داروهای تجویزی پزشک هستید قبل از اینکه شما شروع به استفاده از گل داودی نمایید با دکتر خود مشورت نمایید.
روغن  گل داوودی
روغن گل داوودی بسیار قوی است و باید به دقت استفاده می شود مواد شیمیایی اصلی آن pyrethrum است که در بسیاری از آفت کش ها استفاده می شود تماس مستقیم و یا قرار گرفتن در معرض طولانی مدت با پریتروم می تواند پوست، چشم ها، بینی و دهان شما را تحریک کند