فواید کلم بروکلی چیست؟

سبزیجات دارای مزایای گسترده برای سلامتی هستند هنگامی که شما کلم بروکلی می خورید شما در حال گرفتن ده ها و شاید صدها از فواید فوق العاده مواد مغذی هستید که از سلامت بدن به طور گسترده ای پشتیبانی می کند. فواید کلم بروکلی بسیار گسترده می باشد و نه تنها از گروه سبزیجات دارای مواد مغذی ضروری است بلکه دارای خواص درمانی نیز می باشد. این ماده غذایی حاوی مواد مغذی ( ضد التهاب، آنتی اکسیدان، سم زدایی، مواد ضد سرطان و خیلی از مواد شیمیایی  دیگر ) که برای حفظ سلامت بدن انسان مهم است می باشد.
مشخصات تغذیه ای کلم بروکلی چشمگیر است این ماده غذایی حاوی مقادیر زیادی فیبر هر دو نوع محلول و نامحلول و یک منبع غنی از ویتامین C است. در واقع، فقط یک وعده ۱۰۰ گرم کلم بروکلی بیش از ۱۵۰٪ نیاز روزانه شما را به ویتامین C فراهم می کند که در دوزهای بالا به طور بالقوه می تواند به کوتاه شدن طول مدت سرماخوردگی کمک کند.
کلم بروکلی سرشار از ویتامین A، آهن، ویتامین K، ویتامین B کمپلکس، روی، فسفر و مواد مغذی فیتو می باشد.
مطالعات نشان داده اند که کلم بروکلی به طور بالقوه می تواند به جلوگیری از استئوآرتریت، محافظت از پوست شما در برابر اثرات نور UV، کاهش آسیب های قلبی دیابت و کاهش خطر سرطان مثانه کمک کند.
در طول سال های اخیر، محققان در سراسر جهان طیف گسترده ای از خواص درمانی مرتبط با کلم بروکلی را شناسایی کرده اند بنابراین، جدای از اینکه یک منبع تغذیه است کلم بروکلی فواید سلامتی دیگری را نیز فراهم می کند.
فواید کلم بروکلی در سلامتی
جلوگیری از آرتروز – مطالعه ای در بریتانیا نشان داد که کلم بروکلی حاوی ترکیبی به نام سولفوفان که ممکن است در مبارزه با استئوآرتریت کمک کند سولفورافن می تواند آنزیم از بین برنده غضروف را با ( متوقف کردن مولکول عامل التهاب ) مسدود کند.
محافظت از پوست شما در برابر اثرات نور UV – کلم بروکلی ممکن است با استفاده مستقیم بر روی پوست ( نه با خوردن ) به پیشگیری از سرطان پوست کمک کند مقالات آکادمی ملی علوم نشان داد که اثرات مخرب UV ( اشعه ماوراء بنفش ) می تواند با کاربرد موضعی عصاره کلم بروکلی کاهش یابد.
معکوس کردن آسیب قلبی ناشی از دیابت – خوردن کلم بروکلی سبب تولید آنزیمی که به حفاظت اژ عروق خونی قلب کمک می کند و سبب کاهش مولکول آسیب رساننده می شود.
کاهش خطر ابتلا به سرطان – به گفته کارشناسان موسسه سرطان راسول پارک در بوفالوی آمریکا، فقط خوردن سه بار کلم بروکلی در هر ماه، به طور بالقوه می تواند احتمال ابتلا به سرطان مثانه را حدود ۴۰ درصد کاهش دهد.
خوردن کلم بروکلی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد فقط آن را زیاد طبخ نکنید.
یک آنزیم در کلم بروکلی به نام میروسیناز وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد این آنزیم سبب تغییر مواد شیمیایی مبتنی بر گوگرد در کلم بروکلی به نام ( گلوکوزینولات ) در داخل ایزوتیونات که دارای خواص ضد سرطان است می شود
با این حال، با توجه به نظر محققان در دانشگاه ایلینویز، اگر کلم بروکلی زیاد پخته شود اثرات مفید این آنزیم تضعیف می شود لذا برای به دست آوردن حداکثر سود، می توانید کلم بروکلی را خام بخورید.