قیمت تجهیزات فست‌فود

امروزه افزایش مشغله کاری در میان افراد، تغییرات بسیاری در زندگی آن‌ها به دنبال داشته است. تغییر ذائقه در میان این افراد و گرایش آن‌ها به سمت فست‌فود، ازجمله تغییرات مهم محسوب می‌شود. از همین جهت رستوران‌هایی با عنوان فست‌فود در محله و شهرهای بسیاری افتتاح گردید. اولین نکته در این زمینه، قیمت تجهیزات فست‌فود و نکات مهم در خرید آن‌ها است.

به‌علاوه، دکور و تجهیزات فست‌فود در مقایسه با آشپزخانه‌های صنعتی بسیار متفاوت است؛ بنابراین، جهت راه‌اندازی فست‌فود نیازمند تجهیزات محدودتری خواهید بود. در ادامه به بررسی قیمت و نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت.

فاکتورهای مهم در خرید تجهیزات فست‌فود

هنگام خرید تجهیزات مربوط به فست‌فود باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. توجه به این نکات علاوه بر آشنایی با تجهیزات، قدرت تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین قیمت را افزایش خواهد داد. فاکتورهای مهم در خرید لوازم موردنیاز فست‌فودی موارد زیر را شامل می‌شود:

  1. دقت بالا در گزینش تجهیزات

برخورداری از تجربه پیشین یا آگاهی کافی، در راه‌اندازی فست‌فود موردنیاز خواهد بود. انتخاب این لوازم باید بر اساس محیط آشپزخانه، نوع و تعداد هر غذا انجام شود. دستگاه‌های متنوعی برای هر خط تولید غذای فست‌فود در این زمینه به بازار عرضه‌شده است. سرخ‌کن‌های کنتاکی، فر مخصوص پیتزا و غیره ازجمله آن‌ها شناخته می‌شوند. قیمت تجهیزات فست‌فود نیز باتوجه‌به هر خط تولید متفاوت خواهد بود.

با در نظر داشتن تنوع بالا در تجهیزات فست‌فود، حتماً از تجربه و مشاوره شرکت‌های تولیدکننده استفاده کنید. این شرکت‌ها با تجربه کافی در این زمینه خدمات ارزنده‌ای در طراحی، نقشه‌کشی و جایگذاری تجهیزات ارائه خواهند داد.

  • توجه به کیفیت مناسب تجهیزات

لوازم مربوط به تجهیزات فست‌فود باید از عملکرد مناسب و بهینه‌ای برخوردار باشند. کیفیت مناسب تجهیزات به مواد اولیه و فرآیند مربوط به ساخت آن‌ها بستگی دارد. اغلب دستگاه‌ها و تجهیزات مربوط به فست‌فود، ساخته‌شده از جنس استیل استنلس هستند.

جنس و ضخامت ورق، المنت، چرخ‌ها و غیره به دانش و تجربه شرکت‌های تولیدکننده بستگی دارد؛ زیرا برخی از این شرکت‌ها قیمت بالایی درازای تجهیزات خود دریافت می‌کنند. از همین جهت، در خرید تجهیزات فست‌فود ابتدا کیفیت و سپس قیمت آن را اولویت قرار دهید. آگاهی لازم پیش از خرید و اطلاع از قیمت تجهیزات فست‌فود از اهمیت بالایی برخوردار است.

  • در نظر داشتن میزان فروش هنگام تهیه تجهیزات

از دیگر فاکتورهای مهم در خرید تجهیزات فست‌فود، توجه به میزان فروش است. در همین زمینه باید نکات متفاوتی را در نظر داشته باشید. در صورت افتتاح فست‌فود در مکان‌های شلوغ و پرتردد، باید از تجهیزاتی همراه با ظرفیت بالا استفاده کنید. به‌علاوه، مدل و نوع دقیق لوازم را مطابق با ابعاد آشپزخانه و طراحی داخلی آن بررسی نمایید.

  • ظرفیت تولید لوازم فست‌فود

از دیگر راندمان‌های مهم در تهیه تجهیزات، تهیه لوازم بر اساس نیاز است. در برخی موارد باتوجه‌به ابعاد آشپزخانه و هدف استفاده از لوازم، نیازمند تولید اختصاصی و سفارشی‌سازی خواهید بود. آگاهی از میزان خروجی و تعداد مشتریان به‌صورت تقریبی، از اهمیت بالایی برخوردار است. درنتیجه، ظرفیت تولید مناسب لوازم فست‌فود را در نظر داشته باشید.

قیمت لوازم فست‌فود و ارائه خدمات پس از فروش

قیمت تجهیزات مربوط به فست‌فود به عوامل متفاوتی بستگی دارد. سایز، خط تولید و نوع برند ازجمله موارد مهم بوده که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید. در صورت راه‌اندازی فست‌فود در محیطی کوچک، ابتدا کار خود را با خرید لوازم قیمت پایین آغاز کنید؛ زیرا در صورت عدم سوددهی مناسب، دچار تحمل ضرر و زیان بالا نخواهید شد.

از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت تجهیزات فست‌فود، توجه به برند آن است. پیش از خرید، حتماً به برند تجهیزات مربوط به فست‌فود و تهیه آن از فروشگاه‌های معتبر دقت کنید. تجهیزات نامناسب کیفیت غذا را کاهش داده و درنهایت منجر به از دست دادن مشتریان خواهد شد.

پس از مقایسه قیمت‌ها، خدمات پس از فروش مربوط به تجهیزات را بررسی کنید. در صورت بروز مشکل، امکان تعویض و تعمیر محصولات وجود خواهد داشت؛ بنابراین، باتوجه‌به نکات فوق قادر به خرید بهترین تجهیزات بوده و از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

در کنار قیمت مربوط به تجهیزات فست‌فود، هزینه راه‌اندازی آن را نیز در نظر داشته باشید. این هزینه شامل موارد مختلفی مانند خرید یا اجاره مکان، لیست منو، پرسنل و غیره می‌شود. این موارد جز هزینه‌های جاری محسوب شده و عمده سرمایه جهت تهیه مکان صرف می‌گردد.

تجهیزات موردنیاز فست‌فود شامل چه مواردی می‌شود؟

همان‌طور که اشاره شد، راه‌اندازی فست‌فود نیازمند دستگاه‌های مخصوص است. این دستگاه‌ها در مقایسه با تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی، قیمت بسیار مناسب‌تری دارند. به‌طورکلی، تجهیزات موردنیاز در این شغل شامل موارد زیر می‌شود:

  1. دستگاه مربوط به خمیرگیری و خمیر پهن کن

جهت تهیه خمیر پیتزا یا پهن کردن آن، نیازمند دستگاهی مخصوص در این زمینه خواهید بود. در بررسی قیمت تجهیزات فست‌فود، این دستگاه از قیمتی مناسب برخوردار است. تا حد امکان، دستگاه‌های موردنیاز را خریداری کرده و از آن‌ها چشم‌پوشی نکنید.

  • فر پیتزا

فر مخصوص پیتزا در دو نوع ریلی یا صندوقی به بازار عرضه‌شده است. این فر قابلیت تهیه انواع پیتزا را داشته و قیمت فر ریلی یا صندوقی به ابعاد آن بستگی دارد. این دستگاه ازجمله تجهیزات موردنیاز بوده و به‌هیچ‌وجه قابل‌حذف نخواهد بود.

  • سرخ‌کن و خلال کن

سرخ‌کن در دو مدل پرطرفدار تک لگن و دو لگن به بازار عرضه‌شده است. هریک از این سرخ‌کن‌ها را باید باتوجه‌به نیاز خود تهیه کنید؛ اما سرخ‌کن دو لگن قیمت بالاتری نسبت به تک لگن خواهد داشت. دستگاه خلال کن نیز موجب تسریع در خلال کردن هویج، سیب‌زمینی و سایر مواد غذایی می‌شود.

  • دستگاه گریل و برگر زغالی

مواد غذایی گریل‌شده از طرفداران بسیاری برخوردار است. سایز دستگاه گریل نیز تعیین‌کننده قیمت آن خواهد بود. برگر زغالی نیز از دیگر خوراکی‌های پرطرفدار بوده که طرفداران مربوط به خود را دارد. به‌طورکلی، قیمت تجهیزات فست‌فود فاکتورهای مختلفی را شامل می‌شود. با شناخت هریک از دستگاه‌های مربوط این شغل و عوامل مؤثر بر تعیین قیمت آن‌ها قادر به راه‌اندازی فست‌فودی خواهید بود.

سخن آخر

همان‌طور که اشاره شد، امروزه اغلب مردم باتوجه‌به کمبود وقت در تهیه غذا راهی سریع را انتخاب می‌کنند. فست‌فود ازجمله غذاهای سریع بوده و راه‌اندازی این شغل مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت. از طرفی قیمت تجهیزات فست‌فود مربوط به آن نیز، نسبت به آشپزخانه‌های صنعتی بالا نخواهد بود. درنتیجه، رجوع به این شغل با در نظر داشتن فاکتورهای فوق، سودمند است.