قیمت گذاری با هدف افزایش فروش

گاهی اوقات رستوران­ها وفست فودها دراجر­ای سیاست­های تشویقی برای افزایش فروش به صورت موقت قیمت فروش را به کمترازقیمت برچسب محصول می­ رسانند­­­­­­­­­­­ وگاهی آن را کمتراز­­­ بهای تمام شده عرضه می­کنند.

قیمت گذاری باهدف افزایش فروش به چندین صورت انجام می شود. رستوران­ها وفست فودهای بزرگ وزنجیره­ای سیاستی به نام پیشروان زیان­ده را به اجرا درمی­آورند یعنی قیمت تعداد انگشت شماری ازمحصولات خود را به شدت کاهش می ­دهند بدان­ امید که مشتریان با مراجعه به رستوران یا فست فود اقلام دیگری ازمحصولات را به قیمت­های معمولی خریداری نمایند .هم چنین فست فودها قیمت برخی اقلام خود را به مناسبت­های خاصی به قیمت­های ارزان عرضه می کنند­ تا مشتریان بیشتری را جلب نمایند وبرخی دیگر به ­امید افزایش تعداد دفعات مراجعه وایجادعادت درمشتریان دربرخی اقلام خود کاهش قیمت ایجاد می کنند.

قیمت گذاری با هدف افزایش فروش

گاها مشاهده می گردد برخی از فست فود ها یا رستورانها غذا و محصولات خود را با تخفیف بیش از ۵۰% به فروش می رسانند، که این مهم نه منطقی و نه اصولیست. زیرا فست فودها حاشیه سود پایین تر از این ارقام را دارند ولی به امیدهای مذکور اقدام به این اعمال می نمایند.

اگر مجموعه ای با مشکلات عدیده ای بازاریابی و یا مشکلات مدیریتی باشد روبرو باشد قطعا با تخفیف های نجومی نمی تواند مشکلات اقتصادی مجموعه خود را پوشش داده یا به آینده امیدوار باشد، لذا مجبور است به فکر کارهای بنیادین و اساسی برای ارتقای فروش مجموعه خود باشد.

مهندس عباس حسینی

البته قیمت باید شاخص معرفی شما به بازار هدف باشد. تعیین قیمت مناسب برای بازار هدف به صورت صحیح قطعا می تواند باعث افزایش فروش شما گردد، زیرا  اگر قیمت پایین تری را برای محصولات خود در نظر گرفته باشید به صورت مستقیم بخشی از سود خود را از دست داده اید و اگر قیمت بالاتری بر روی محصولاتتان باشد بخشی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

تهیه شده توسط گروه iranhfc