لازانیای سریع

مواد لازم برای ۴-۲ نفر

۲ /۱ یک بسته لازانیا
۱۵۰ گرم اسفناج پخته و خردشده
۱۰۰ گرم قارچ ورقه‌ای خردشده
۲ حبه سیر خردشده
۲۰۰ گرم سس گوجه‌فرنگی
۱ ق چ ریحان خشک‌شده
۱ ق چ روغن‌زیتون
۲۰۰ گرم پنیر پیتزای رنده شده
به میزان لازم نمک، فلفل و روغن زیتون

طرز تهیه:

۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. یک قابلمه حاوی مقدار مناسبی آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس لازانیا را همراه با کمی نمک و روغن زیتون داخل آن بریزید تا آماده شود. لازانیا را با آب سرد آبکشی کرده و روی حوله تمیزی قرار دهید.

۲٫ در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا سیر و قارچ را در آن به مدت ۲-۱ دقیقه تفت دهید و کنار بگذارید. سپس اسفناج را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید. کمی هم نمک و فلفل و ریحان خشک را به مواد اضافه کنید.

۳٫ ظرف مناسبی برای گذاشتن داخل فر انتخاب کرده و آن را با مقداری روغن چرب کنید. حالا۳-۲ ورق لازانیا داخل ظرف قرار دهید. مقداری سس گوجه‌فرنگی روی آنها بریزید و آن را خوب پخش‌کنید. اکنون مخلوط اسفناج و سپس پنیر رنده شده را به‌صورت لایه‌لایه روی لازانیا قرار دهید. به همین ترتیب لایه‌های دیگر را درست کنید تا مواد تمام شوند. در انتها تعدادی قارچ حلقه شده روی مواد قرار دهید.

۴٫ حالا ظرف را با فویل بپوشانید و آن را به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید.۵ دقیقه قبل از اینکه لازانیا آماده شود فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت ۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر کاملاًآب‌شده و طلایی شود.