لازانیای سوخاری

مواد لازم

۳/۲ پیمانه شیر
۱ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۱ ق س کره خرد شده
۷ ورق لازانیا
۱ پیمانه قارچ حلقه ای خرد شده
به میزان لازم نمک وروغن
سس قرمز برای تزئین
مواد لازم برای سوخاری کردن لازانیا
۴/۱ پیمانه شیر
۱ عدد تخم مرغ
۲ پیمانه پودر سوخاری

طرز تهیه:

۱٫ یک قابلمه حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و ورق های لازانیا را همراه مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا نرم شوند، سپس آنها را آبکشی کنید. در یک تابه کره را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. شیر را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا گرم شود، سپس پنیر و نمک را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.

۲٫ در یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا قارچ را داخل آن کمی تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید. اکنون ورق های لازانیا را روی یک حوله تمیز قرار دهید. مقداری از مخلوط پنیر را روی هر کدام بریزید، سپس تعدادی از قارچ های سرخ شده را روی آنها بریزید. هر کدام از ورق ها را تا کنید و آن را داخل یک ظرف مناسب قرار دهید، سپس روی آنها یک جسم سنگین قرار دهید و ظرف را داخل یخچال بگذارید تا کاملا سفت شوند.

۳٫ بعد از آنکه ظرف را از یخچال بیرون آوردید، هر کدام از لازانیا ها را از وسط نصف کرده ، کنار بگذارید. در یک کاسه تخم مرغ و شیر را خوب با هم مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر پودر سوخاری را بریزید. حالا هر کدام از تکه های لازانیا را ابتدا داخل کاسه شیر و تخم مرغ و سپس داخل کاسه پودر سوخاری کاملا بغلتانید. در یک تابه گود مقدار مناسبی روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا تکه های لازانیا را داخل آن خوب سرخ کنید. لازانیاهای سرخ شده را در ظرف مورد نظرتان بریزید و آنها را با مقداری سس قرمز تزیین کرده ، سرو کنید.