لازانیای لوله ای با سس گوجه و سیر

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر

۱۲ ورق لازانیا
۲ پیمانه فلفل دلمه‌ای رنگی خردشده
۳ عدد گوجه فرنگی خرد شده
۲ پیمانه برگ کلم خردشده
۱ عدد پیاز خرد شده
۲ /۱ ۱ پیمانه پنیر موزارلا( پنیر پیتزا)
۱عدد سیر خرد شده
۲ ق س جعفری خردشده
به میزان لازم نمک ، فلفل و روغن
ریحان تازه برای تزئین

طرز تهیه:

۱٫ ابتداقابلمه‌ای را پر از آب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. ورق‌های لازانیا را داخل آن بریزید تا آماده شود سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده و روی سطح صافی که قبل با کمی روغن چرب کرده‌اید پهن کنید.

۲٫ در این میان در یک تابه مقداری روغن ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید سپس پیاز و سیر را داخل آن کمی تفت دهید. حالا فلفل دلمه‌ای‌های رنگی،کلم و گوجه فرنگی های خرد شده و نمک و فلفل را هم اضافه کنید، مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید و تفت دهید تا سبزی‌ها نرم شوند. در این فاصله در یک‌کاسه پنیر موزارلا و جعفری خردشده را باهم مخلوط‌کنید.

۳٫ فر را با دمای ۱۸۵ درجه سانتی گراد روشن کرده، قالب های مافین را چرب کنید. حالا یک یا دو ورق از لازانیا ها را به صورت تکه های کوچک برش دهید. هر کدام از تکه های کوچک را داخل قالب های مافین قرار دهید. حالا ورق های لازانیا را داخل هر کدام از قالب ها قرار دهید؛ طوری که دیواره قالب ها را کاملا بپوشاند. اکنون مقداری از موادی را که آماده کرده اید داخل هر کدام از قالب ها بریزید. در انتها مقداری مخلوط پنیر را روی مواد ریخته و قالب ها را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید سپس ظرف را از فر درآورده،آن را با مقداری ریحان تزئین و سرو کنید.