لازانیای مکزیکی

مواد لازم

۱۲تا ۱۵ ورق لازانیای نیمه آماده
۵۰۰ گرم گوشت چرخ کرده
۱ عدد فلفل دلمه ای خرد شده
۱ عدد پیاز خرد شده
۲ ق س روغن زیتون
۱ پیمانه گوجه فرنگی رنده شده
۱ ق چ زیره سبز
۲ /۱ ق چ پودر فلفل تند
۴ /۱ ق چ پودر سیر
به میزان لازم نمک و فلفل سیاه
۱ پیمانه ذرت پخته یا کنسروی
۱ پیمانه لوبیا قرمز پخته
۲ پیمانه پنیر پیتزای رنده شده

طرز پخت:

۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. پیاز را در روغن تفت دهید تا کمی نرم شود سپس گوشت را به آن اضافه کنید.فلفل دلمه ای خرد شده را هم به مواد اضافه کنید و با مواد تفت دهید. در یک کاسه پودر سیر،پودر فلفل تند،زیره، مقداری نمک و فلفل سیاه را با هم مخلوط کنید و به مواد داخل تابه اضافه کنید. گوجه فرنگی رنده شده را هم اضافه کنید و هم بزنید. حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید، در تابه را بگذارید تا گوشت بپزد. قبل از اینکه تابه را از روی حرارت بردارید ۴ /۳ پیمانه لوبیا و۴ /۳ پیمانه ذرت پخته را هم به مواد اضافه کرده و آنها را با هم مخلوط کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.

۲٫ ظرف مناسب را با کمی روغن چرب کنید. مقداری از مخلوط گوشت و لوبیا را داخل آن بریزید و مواد را کاملا داخل ظرف پخش کنید. چند ورق لازانیا روی مواد قرار دهید طوری که سطح مواد را کاملا بپوشاند. به ترتیب مقداری از مخلوط گوشت،مقداری پنیر و سپس لایه دیگر از لازانیا روی مواد قرار دهید. در انتها روی مواد پنیر بریزید و سپس روی پنیر مابقی لوبیا و ذرت را بریزید.

۳٫ ظرف را به مدت ۴۵-۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا لازانیا آماده شود سپس آن را از فر درآورید و صبر کنید تا کمی سرد شود. حالا می توانید سرو کنید.