لازانیای میگو با سس خامه

مواد لازم برای ۴ نفر

۲ پیمانه میگوی ریز
۳۰۰ گرم پنیر موزارلای رنده شده
۱۲ ورق لازانیا
۱۰۰ گرم خامه
۲ ق س جعفری خردشده
۱ ق س روغن‌زیتون
۳ پیمانه قارچ خردشده
۱ عدد پیاز خردشده
به میزان لازم نمک و فلفل
۱۰۰ گرم اسفناج پخته و خردشده
۴ عدد هویج رنده شده
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم پنیر چدار

طرز تهیه:

۱٫ مقداری آب داخل یک قابلمه بریزید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش بیاید. حالا تکه‌های لازانیا را همراه با کمی روغن و نمک داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده و کنار بگذارید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.

۲٫ در یک‌کاسه بزرگ پنیر موزارلا،خامه و جعفری خردشده را بریزید، خوب باهم مخلوط‌کنید و سپس آن را کنار بگذارید. حالا روغن را داخل یک تابه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیاز، قارچ و کمی نمک و فلفل داخل آن ریخته و مواد را کمی تفت دهید. اسفناج را هم اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. در انتها هویج را هم به مواد اضافه کنید سپس تابه را کنار بگذارید.در یک تابه دیگر کمی روغن بریزید و میگوها را که به کمی نمک آغشته کرده‌اید داخل آن سرخ‌کنید سپس آنها را کنار بگذارید.

۳٫ ظرف موردنظرتان را که برای گذاشتن داخل فر آماده کرده‌اید چرب کنید. کف ظرف را با تکه‌های لازانیا بپوشانید. حالا مقداری از مواد داخل تابه را روی لازانیا بریزید و پخش‌کنید و تعدادی میگو روی مواد قرار دهید. حالا از مخلوط پنیر روی مواد بریزید.به همین ترتیب لایه دیگر را آماده کنید. تعداد لایه‌ها بستگی به مقدار مواد دارد. در انتها روی همه مواد پنیر چدار رنده شده بریزید.

۴٫ ظرف را به مدت ۵۵-۴۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود سپس آن را سرو کنید.