لازانیا با سس تن ماهی در ماکروویو

مواد لازم برای ۴ نفر

۱۲ ورق لازانیا
۵۰۰ گرم پنیر موزارلای رنده شده
۳ قوطی تن ماهی
۱ ق س کره خرد شده
۳ عدد گوجه فرنگی رنده شده
۱ عدد پیاز خرد شده
۳ حبه سیر خرد شده
۲ /۱ پیمانه ریحان خرد شده
۲ ق س رب گوجه فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا کنسرو های تن ماهی را در یک قابلمه مناسب حاوی آب جوش قرار داده و آن را به مدت ۲۰دقیقه روی حرارت بگذارید.

۲٫ مقداری کره داخل یک تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیاز و سیر را داخل تابه تفت دهید، رب گوجه فرنگی، ریحان خرد شده و به میزان لازم نمک و فلفل را اضافه کرده و کمی تفت دهید. اکنون گوجه فرنگی های رنده شده را اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید، سپس حرارت را کم کرده ، به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا سس غلیظی حاصل شود. بعد از اینکه سس غلیظ شد، تن ماهی را که روغن آن گرفته شده به مواد اضافه کنید.

۳٫ در این فاصله قابلمه مناسبی را همراه مقدار کافی آب روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس ورق های لازانیا را داخل آن بریزید تا نرم شود. حالاآنها را آبکشی کنید.

۴٫ ظرف مناسبی برای گذاشتن در مایکروفر انتخاب کرده ،آن را چرب کنید. حالا ۳ ورق لازانیا داخل ظرف قرار دهید مقداری از سسی را که آماده کرده اید روی آن بریزید و آن را خوب پخش کنید. حالا روی مواد مقداری پنیر رنده شده بریزید. لایه ها را به همین ترتیب آماده کنید. در انتها یک لایه پنیر باید روی مواد را بپوشاند.

۵٫ ظرف را داخل مایکروفر با قدرت صد در صد یا ۹۰۰ وات به مدت ۱۲-۱۰ دقیقه قرار دهید. برای طلایی شدن سطح لازانیا، ظرف را روی پایه گریل داخل مایکروفر قرار داده و دستگاه را به مدت ۵-۴ دقیقه روشن کنید تا پنیر کاملا طلایی شود، سپس لازانیا را سرو کنید.