لازانیا با سس حبوبات

مواد لازم برای ۵ نفر

۲ پیمانه عدس پخته
۱۲ تا ۱۵ ورق لازانیا
۲ پیمانه پیاز خردشده
۳ حبه سیر رنده شده
۲ ق س روغن‌زیتون
۲ عدد کدوسبزخردشده
۱ پیمانه سس گوجه‌فرنگی
۴ /۱ ق چ شکر
۱ ق چ سبزی معطر خشک
۲ /۱ ۱ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
به میزان لازم نمک و فلفل

طرز پخت:

۱٫ در یک قابلمه مقداری آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا تکه‌های لازانیا را با مقداری روغن و نمک داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده و روی حوله تمیزی قرار دهید. در یک‌کاسه مناسب عدس،سس گوجه‌فرنگی،شکر، سبزی معطر، به میزان لازم نمک و فلفل را باهم مخلوط‌کنید و کنار بگذارید.

۲٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. ظرف مناسبی را برای گذاشتن در فر انتخاب کرده و آن را با کمی روغن چرب کنید و کنار بگذارید. حالا یک تابه بزرگ را روی حرارت قرار دهید. کمی روغن در آن ریخته و پیاز و سیر را در آن تفت دهید تا نرم و طلایی شوند سپس آنها را در یک‌کاسه بریزید و کنار بگذارید. در همان تابه با مقداری روغن کدوها را هم حدود ۸ دقیقه با حرارت کم سرخ‌کنید تا نرم شوند. آنها را هم در یک‌کاسه بریزید و کنار بگذارید.

۳٫ حالا چند ورق لازانیا کف ظرف قرار دهید،روی آنهاکدوهای خردشده را کاملاً روی لازانیا پخش‌کنید. حالا نیمی از مخلوط عدس را روی کدوها بریزید و پخش‌کنید و سپس نیمی از پنیر را روی مواد بریزید. اکنون یک‌لایه دیگر لازانیا روی مواد قرار دهید. حالا مخلوط سیر و پیاز را کاملاً روی لایه لازانیا پخش‌کنید و سپس مابقی عدس را روی آن بریزید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. ۵ دقیقه قبل از اینکه لازانیا آماده شود فویل را بردارید،باقیمانده پنیر را روی ظرف ریخته و آن را دوباره داخل فر قرار دهید تا پنیر آب شود سپس آن را سرو کنید.