لازانیا با سس مرغ و بادمجان

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر

۱ بسته لازانیای نیمه آماده ۴۵۰ گرمی
۴ عدد بادمجان بزرگ
۲ عدد گوجه‌فرنگی خردشده
۱ پیمانه گوجه‌فرنگی رنده شده
۱ ق س آبلیمو
۲ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۱ پیمانه قارچ ورقه‌ای خردشده
۱ پیمانه مرغ پخته و خردشده
۳ عدد سیر رنده شده
۱ ق س رب گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل

طرز تهیه:

۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.بادمجان‌ها را پوست بگیرید و به‌صورت عمودی به شکل لایه‌های نازک برش دهید. کمی نمک به آن‌ها زده و به مدت نیم ساعت در سبدی بگذارید تا تلخی شان گرفته شود سپس آنها را بشویید و بگذارید تا آب اضافی‌ گرفته شود. بادمجان‌ها را در روغن داغ سرخ‌کنید.

۲٫ در یک قابلمه کوچک، گوجه‌فرنگی رنده شده،رب گوجه‌فرنگی،سیر، مقداری نمک و فلفل را باهم مخلوط‌کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و کمی غلیظ شود.

۳٫ قارچ را داخل روغن داغ به مدت ۳-۲ دقیقه تفت دهید کمی هم آب‌لیمو به قارچ اضافه کنید. تکه‌های مرغ، گوجه‌فرنگی خردشده،کمی نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنید و مواد را به مدت ۵-۴ دقیقه تفت دهید سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

۴٫ حالا باید لازانیا را آماده کنید. به این صورت که داخل ظرفی مقداری از سسی را که آماده کرده بودید بریزید. حالا تعدادی از لایه‌های بادمجان را داخل ظرف قرار دهید طوری که کاملاً ظرف را بپوشاند. روی بادمجان‌هاتعدادی ورقه لازانیا و روی لازانیا مقداری از موادی را که آماده کرده بودید بریزید سپس روی مواد مقداری پنیر بریزید. هر تعداد که می‌شود به این صورت لایه‌های لازانیا را آماده کنید. ظرف را داخل فر به مدت ۴۰ دقیقه قرار دهید تا لازانیا آماده شود.