لازانیا با سس کلم و کدو سبز

مواد لازم برای ۵ نفر

۲ پیمانه کدوسبزخردشده
۲ پیمانه کلم‌برگ خردشده
۲ پیمانه پنیرپیتزای رنده شده
۲ /۱ ۱ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
۱۲ تا ۱۵ ورق لازانیا
به میزان لازم نمک و فلفل
۱ عدد پیاز ریز خردشده
۱ ق چ پودر سیر
روغن زیتون به میزان لازم

طرز تهیه:

۱٫ فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. یک ظرف مناسب مانند پیرکس را با مقداری روغن چرب کنید و کنار بگذارید.

۲٫ قابلمه‌ای را همراه مقدار مناسبی آب روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس تکه‌های لازانیا را داخل آن بریزید. کمی روغن داخل قابلمه بریزید تا تکه‌های لازانیا به هم نچسبند.هر زمان لازانیاها نرم و آماده شدند،آنها را با آب سرد آبکشی کرده و روی حوله تمیزی پهن کنید. در این فاصله یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید. کمی روغن در آن بریزید. پیاز را داخل تابه سرخ‌کنید تا نرم و طلایی شود، سپس آن را کنار بگذارید.

۳٫ حالا باید در یک‌کاسه مناسب پنیر پارمسان،۲/۱ و ۱ پیمانه پنیر موزارلا، نمک، فلفل، پودر سیر، تخم‌مرغ،کلم خردشده و تکه‌های کدوسبز را بریزید و خوب باهم مخلوط‌کنید. آن را هم کنار بگذارید.

۴٫ اکنون ۳ -۲ ورق از لازانیا راداخل ظرف قرار دهید، سپس مقداری از مخلوط کدو و پنیر را روی ورق ها بریزید و آن را خوب پهن کنید. حالا مقداری از پیاز را روی مواد قرار دهید. هر تعداد که می‌شود به این صورت لایه‌های لازانیا را آماده کنید. در انتها روی مواد مابقی پنیر موزارلای رنده شده را ریخته وسپس ظرف را داخل فر به مدت ۴۵- ۴۰ دقیقه قرار دهید تا لازانیا آماده شود.