لازانیا با سس گوجه‌فرنگی

مواد لازم برای ۵ نفر

۷۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده
۱ عدد پیاز بزرگ
۲ ق س رب گوجه‌فرنگی
۱ ق س آب‌لیموی تازه
۳ عدد گوجه‌فرنگی رنده شده
به میزان لازم روغن
۲ حبه سیر رنده شده
۱۲ ورق لازانیای نیمه آماده
۵۰۰ گرم پنیر موزارلای رنده شده
به میزان لازم نمک، فلفل و زردچوبه
۱ ق چ پودر آویشن
مقداری گشنیزخردشده

طرز تهیه:

۱٫ یک تابه مناسب را روی حرارت قرار دهید و در آن روغن بریزید تا کمی داغ شود. حالا پیاز را در آن کمی تفت دهید. بعد از ۳ ۲ دقیقه سیرها را هم اضافه کنید و به مدت ۲ ۱ دقیقه همراه با پیاز تفت دهید. اکنون گوشت چرخ‌کرده را همراه نمک،فلفل و کمی زردچوبه اضافه کنید. خوب هم بزنید تا گوشت کاملاً با پیاز و سیر مخلوط شود. در این زمان رب گوجه را اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. حالا گوجه‌فرنگی رنده شده را همراه با آب‌لیمو به مواد اضافه کنید و به‌آرامی هم بزنید. در صورت نیاز مقداری آب هم به مواد اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید سپس حرارت را کم کرده ،صبر کنید تا گوشت کاملاً بپزد.

۲٫ فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد روشن کنید. یک ظرف مناسبی برای لازانیا انتخاب کنید و آن را با کمی روغن چرب کنید. حالا چند ورقه لازانیا کف ظرف قرار دهید و مقداری از مخلوط گوشت را روی سطح ورقه‌هاپخش‌کنید. حالا هر تعداد لایه که می‌شود به همین شکل درست کنید.در لایه آخر پودر آویشن را روی گوشت بریزید سپس پنیر را روی سطح لازانیا کاملاًپخش‌کنید؛طوری که یک‌لایه از پنیر روی ظرف قرار گیرد.

۳٫ ظرف را به مدت ۴۰ -۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید سپس آن را بیرون بیاورید، در صورت تمایل با مقداری گشنیز خردشده تزئین کرده و سرو کنید.