لازانیا با مرغ و پنیر و تخم مرغ

مواد لازم برای ۴تا۶ نفر

۲ پیمانه سینه مرغ پخته و خردشده
۱۰ ورقه پنیر گودا
۳ عدد کدوسبز
۱ پیمانه روغن‌زیتون
به میزان لازم نمک و فلفل
۲ عدد فلفل دلمه‌ای قرمز
۱ بسته لازانیای ۴۵۰ گرمی
۲ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
۲ عدد تخم‌مرغ
۴ /۱ پیمانه جعفری خردشده
۲ /۱ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۱ ق س رب گوجه‌فرنگی

طرز پخت:

۱٫ ابتداکدوسبزها را بعدازشست و شو با پوست به‌صورت حلقه‌ای خردکنید سپس هرکدام از حلقه‌ها را از وسط نصف کنید. فلفل دلمه‌ای‌ها را هم بشویید و آنها را به‌صورت نوارهای باریک خردکنید.

۲٫ حالا هر دو طرف کدوسبزهای خردشده را با قلم‌مو آغشته به روغن‌زیتون کنید. تابه‌ای را روی حرارت متوسط قرار دهید سپس هر دو طرف کدوهارا داخل آن به مدت ۴ -۲ دقیقه سرخ‌کنید. آنها را می‌توانید روی باربیکیو هم کباب کنید. حالا فلفل دلمه‌ای را هم روی کباب‌پز قرار دهید تا کاملاً برشته شود یا داخل تابه سرخ‌کنید.اکنون آنها را روی ظرف فلزی مشبک قرار دهید تا خنک شوند.

۳٫ در این زمان یک قابلمه را پر از آب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس لازانیا را با مقدار کمی نمک و روغن داخل آن بریزید تا آماده شود سپس با آب سرد آبکشی کنید.تکه‌های لازانیا را روی یک حوله تمیز قرار دهید تا به هم نچسبند.

۴٫ اکنون در یک‌کاسه مناسب ۴/۳ پیمانه از پنیر پارمسان، نیمی از پنیر موزارلا، تخم‌مرغ و جعفری خردشده را بریزید. کمی نمک و فلفل هم اضافه کرده ، مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. در یک‌کاسه دیگر رب گوجه‌فرنگی را با مقداری آب جوش و نمک و فلفل را باهم مخلوط‌کنید و کنار بگذارید.

۵٫ فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. یک ظرف مناسب برای گذاشتن داخل فر انتخاب کنید و آن را کمی چرب کنید. حالا ۳ -۲ تکه لازانیا را کف ظرف قرار دهید و روی آنها کمی سس قرمزی را که آماده کرده اید بریزید و پخش‌کنید. اکنون نیمی از تکه‌های مرغ را روی تکه‌های لازانیا بریزید و آنها را خوب پخش‌کنید. نیمی از مخلوط پنیر را هم روی آنها بریزید. حالا کمی پنیر موزارلا روی مواد بریزید.

۶٫ حالا یک‌لایه دیگر لازانیا روی مواد قرار دهید. به این صورت که کمی مخلوط سس روی آن بریزید. اکنون کدوسبز و فلفل دلمه را روی آنهابریزید سپس ورقه‌های پنیر گودا را روی مواد قرار دهید. مابقی مخلوط پنیر را هم روی مواد بریزید. حالا یک‌لایه دیگر لازانیا روی مواد قرار دهید،آن را آغشته به سس قرمز کرده و مابقی تکه‌های مرغ را روی آن بچینید. حالا بقیه پنیر موزارلا را روی مواد بریزید. در انتها روی همه مواد باقیمانده پنیر پارمسان را بریزید و ظرف را به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت داخل فر قرار دهید پس از بیرون آوردن از فر کمی صبر کنید تا خنک شود سپس آن را سرو کنید.