لازانیا با گوشت و سبزیجات

مواد لازم برای ۴ تا ۵ نفر

۵۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده
۱۲ ورق لازانیا
۱ عدد فلفل دلمه‌ای خردشده
۱ پیمانه پیاز خردشده
۱ پیمانه ذرت پخته
۲ /۱ پیمانه جعفری خردشده
۱ پیمانه قارچ ریز خردشده
به میزان لازم نمک و فلفل
۲ ق س رب گوجه‌فرنگی
۲ /۱ ق چ پودر آویشن
۲ /۱ ۱ پیمانه پنیر پیتزای رنده شده
به میزان لازم روغن

طرز تهیه:

۱٫ مقداری روغن داخل تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا نیمی از پیازهارا داخل آن بریزید و تفت دهید تا پیاز کمی نرم شود. اکنون گوشت را به همراه رب،کمی نمک،فلفل و پودر آویشن به پیاز اضافه کنید. با افزودن مقداری آب به مواد،حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید و صبر کنید تا گوشت بپزد.

۲٫ یک قابلمه را آب کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس ورق‌های لازانیا را داخل آن بریزید تا آماده شوند و با آب سرد آبکشی کنید. مابقی پیاز را کمی تفت دهید سپس فلفل دلمه‌ای،جعفری، قارچ،نمک و فلفل را داخل آن بریزید و تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند. در انتها ذرت را اضافه کنید و به مدت ۲ ۱ دقیقه با مواد تفت دهید سپس مواد تابه را به گوشت اضافه کرده و خوب باهم مخلوط‌کنید.

۳٫ ظرف مورد نظرتان را چرب کنید سپس ۳- ۲ ورق از لازانیا را داخل ظرف قرار دهید. مقداری از مخلوط گوشت و سبزیجات را روی لازانیا بریزید. کمی هم پنیر روی مواد بریزید.به این شکل لایه‌ها را آماده کنید. دقت کنید که در انتها پنیر روی مواد را بگیرد. حالا در ظرف را بگذارید و آن را روی حرارت ملایم اجاق‌گاز قرار دهید تا پنیر کاملاً آب شود.