لازانیا بقچه ای

مواد لازم

۸ ورق لازانیا
۲ عدد سینه مرغ
۱ پیمانه اسفناج خرد و پخته شده
۱ عدد پیاز خرد شده
۲ عدد سیر رنده شده
۱ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
به میزان لازم نمک، فلفل و روغن
۱ عدد فلفل دلمه ای قرمز خرد شده
۲/۱ پیمانه سس قرمز

طرز تهیه:

۱٫ قابلمه ای را پر از آب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا ورق های لازانیا را همراه با مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا لازانیا کمی نرم شوند، سپس آنها را با آب سرد آبکشی کنید و روی یک حوله تمیز قرار دهید. دریک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا پیاز را داخل آن بریزید و کمی تفت دهید تا نرم و طلایی شود. در این زمان سیرها را به پیاز اضافه کنید و حدود ۲-۱ دقیقه آن را تفت دهید. حالا اسفناج را به همراه کمی نمک و فلفل داخل تابه بریزید و آنها را تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

۲٫ مرغ را پخته، آن را ریش ریش کرده ، کنار بگذارید. در یک تابه روغن بریزید، سپس فلفل دلمه ای خرد شده را بریزید و تفت دهید. اکنون مرغ را به فلفل دلمه ای اضافه کنید و مواد را با هم کمی تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

۳٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. سینی فر را با کمی روغن چرب کنید. حالا لازانیا را آماده کنید. به این صورت که هر کدام از ورقه های لازانیا را به سه قسمت تقسیم کنید. روی هر کدام از برش ها ابتدا مقداری سس قرمز بریزید، سپس به ترتیب مقداری از مخلوط مرغ، مقداری اسفناج و سپس کمی پنیر بریزید. حالا گوشه های هر کدام از برش ها را روی مواد قرار دهید تا شبیه بقچه  های کوچک شوند. هر تعداد که می شود از این بقچه های لازانیا درست کنید. در صورت نیاز گوشه های لازانیا را با مقداری آب به هم بچسبانید. حالا بقچه ها را داخل سینی فر قرار داده و سینی را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا لازانیا آماده شود.