لازانیا لوله ای با سس کلم بروکلی

مواد لازم برای ۴نفر

۲ پیمانه کلم بروکلی
۱۰ ورق لازانیا
۱ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۱ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
۱ عدد تخم‌مرغ
۸ /۱ ق چ جوز هندی
به میزان لازم نمک، فلفل و روغن
۳ ق س رب گوجه‌فرنگی
۴ حبه سیر رنده شده
۱ ق چ سبزی معطر
۲ /۱ پیمانه مرغ پخته شده ریش ریش شده

طرز تهیه:

۱٫ ‌در قابلمه مقداری آب بریزید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. ورق‌های لازانیا را با مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده روی حوله تمیزی پهن کنید. یک قابلمه دیگر حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا بروکلی ها را به مدت ۲ دقیقه داخل آب جوش بریزید سپس آنها را در سبدی بریزید تا آب شان گرفته شود. حالا آنها را ریز خردکنید.

۲٫ در یک‌کاسه پنیرها، بروکلی، جوز هندی ، مرغ ریش ریش شده و نمک و فلفل را باهم مخلوط‌کنید.اکنون از مخلوط پنیر حدود ۲ ق س روی هرکدام از ورقه‌های لازانیا بریزید و آنها را لوله کنید.هر تعداد که می‌شود درست کنید سپس آ‌نها را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. در این زمان در یک قابله کوچک رب،سبزی معطر،سیر،مقداری نمک و فلفل و ۲ لیوان آب جوش را بریزید و آنها را باهم مخلوط کرده ، به مدت ۴-۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید سپس آن را کنار بگذارید.

۳٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. نیمی از سس را داخل ظرف موردنظرتان بریزید سپس لازانیاهای لوله شده را داخل آن مانند شکل قرار دهید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید سپس آن را با مابقی سس سرو کنید.