لازانیا ماهی تابه ای

مواد لازم برای ۵ نفر

۳ ق س روغن‌زیتون
۱ عدد پیاز خردشده
۴ حبه سیر رنده شده
۲ پیمانه مرغ پخته و خردشده
۱ بسته لازانیای ۱۴۵گرمی
۱ پیمانه گوجه‌فرنگی خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
۲ عدد کدوسبز
۲ /۱پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۲ /۱ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
۱ ق چ پودر آویشن
۲ /۱ پیمانه گوجه‌فرنگی رنده شده
برگ نعنا جهت تزئین

طرز تهیه:

۱٫ ابتداکدوها را خوب بشویید سپس آنها را به‌صورت حلقه‌ای برش دهید و هرکدام از حلقه‌ها را هم به چهار قسمت تقسیم کنید. حالا در یک تابه بزرگ روغن‌زیتون بریزید و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. پیاز و تکه‌های مرغ را هم اضافه کرده و آنها را کمی تفت دهید. حالا سیر را اضافه کنید و آن را هم به مدت یک دقیقه با بقیه مواد تفت دهید.حالا تابه را از روی حرارت بردارید.

۲٫ اکنون گوجه‌فرنگی رنده شده را به مواد داخل تابه اضافه کنید. کمی نمک،فلفل و پودر آویشن هم به مواد اضافه کرده و آنها را خوب باهم مخلوط‌کنید. در این زمان تکه‌های لازانیا را داخل تابه قرار داده و آنها را به کمک دست داخل مواد فشار دهید. در صورت لزوم تکه ها را با دست خردکنید. گوجه‌فرنگی‌های خردشده را هم داخل تابه بریزید و آنها را در سطح تابه خوب پخش کنید و کمی فشار دهید تا مایه لازانیا به خورد آنها برود. در تابه را بگذارید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت اجاق‌گاز قرار دهید. دقت کنید که تکه‌های لازانیا از مایه بیرون نزند که در این صورت خوب نرم نمی شوند.

۳٫ بعد از ۱۰ دقیقه کدوهای خردشده را به مواد داخل تابه اضافه کرده و آنها را با بقیه مواد مخلوط‌کنید. در صورت نیاز کمی نمک و فلفل بیشتری به مواد اضافه کنید. حالا تابه را از روی حرارت بردارید. ۴/۱ پیمانه پنیر موزارلا و ۴/۱ پیمانه پنیر پارمسان به مواد اضافه کرده و آنها را به‌آرامی هم بزنید تا مواد حالت کرمی پیدا کنند. اکنون بقیه پنیرها را هم روی سطح تابه بریزید و تابه را دوباره روی حرارت ملایم اجاق‌گاز به مدت ۲ دقیقه قرار دهید تا پنیرهاکاملاً ذوب شوند سپس تابه را از روی حرارت بردارید و در صورت تمایل آن را با مقداری برگ نعنا تزئین کنید.