ماهی سالمون ریکوکی باماست جیمی

مواد لازم ماست مخصوص جیمی
فلفل قرمز چیلی:
یک عدد

خیار:
یک‌دوم

لیمو:
یک عدد

ماست:
۴ قاشق غذاخوری

جعفری:
یک دسته کوچک

مواد لازم ادویه‌ها

نمک دریایی
فلفل سیاه
روغن زیتون
سبزی خشک
مواد لازم ماهی سالمون ریکوکی
فیله ماهی سالمون تازه:
۲۰۰۲ گرم

سس کاری:
به میزان لازم

لیمو:
یک دوم

برای سرو:
نان مدیترانه‌ای

برای شروع

گاز را در درجه حرارت ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد و ۲۲۵ درجه فارنهایت قرار دهید. نان‌هارا در مایکروفر قرار داده تا داغ شوند، خیار را شسته و پوست بکنید.

ماست مخصوص جیمی

از یک تخته چوبی برای خردکردن فلفل استفاده کنید، سپس روی همان تخته خیار پوست‌کنده شده را به قسمت‌های مکعبی کوچک ریز کرده و درون یک کاسه ماست‌خوری بریزید. کمی از فلفل چیلی را برای روی ماست نگاه دارید، ماست را درون کاسه ریخته و آب لیمو را گرفته و درون ظرف ماست بچکانید.

در آخر به آن ادویه مخصوص اضافه کنید. کمی نمک به همراه فلفل و سبزی‌های خشک و فلفل چیلی ریز شده را برای زیباترشدن روی آن بریزید، جعفری تازه را از ساقه جدا کرده و برگ آن راگوشه‌ای از ماست بریزید.

ماهی سالمون ریکوکی

فیله ماهی را روی تخته چوبی خوابانده و به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس سس کاری را همراه با یک فرچه آشپزی به ۲طرف سالمون بمالید و مقدار کمی نمک و فلفل روی آن بپاشید و بگذارید تا ماهی‌تابه به‌خوبی داغ شود و بعد روغن زیتون را درون ماهی‌تابه بگذارید و هر۳۰ ثانیه آن را به طرف دیگر برگردانید تا به‌خوبی سرخ شود. هنگامی که از پخت ماهی مطمئن شدید زیر گاز را خاموش کرده و فیله ماهی‌ را درون سینی فر چیده و درون فر قرار دهید تا کمی برشته شود.

برای سرو

نان‌ها را از مایکروفر در آورده و در هر بشقاب قرار دهید، فیله ماهی سالمون را به اندازه متوسط همراه با ماست مخصوص جیمی روی نان گذاشته و یک‌دوم از آب یک لیموی تازه را روی ماهی‌ها بریزید.