ماهی سالمون ریکوکی باماست مخصوص جیمی

● مواد لازم ماست مخصوص جیمی
▪ فلفل قرمز چیلی: یک عدد
▪ خیار: یک دوم
▪ لیمو: یک عدد
▪ ماست: ۴ قاشق غذاخوری
▪ جعفری: یک دسته کوچک

 

 

● مواد لازم ادویه ها
▪ نمک دریایی
▪ فلفل سیاه
▪ روغن زیتون
▪ سبزی خشک

 

● مواد لازم ماهی سالمون ریکوکی
▪ فیله ماهی سالمون تازه: ۲۰۰×۲ گرم
▪ سس کاری: به میزان لازم
▪ لیمو: یک دوم
▪ برای سرو: نان مدیترانه ای

 

 

● برای شروع
گاز را در درجه حرارت ۱۱۰ درجه سانتی گراد و ۲۲۵ درجه فارنهایت قرار دهید. نان هارا در مایکروفر قرار داده تا داغ شوند، خیار را شسته و پوست بکنید.

 

● ماست مخصوص جیمی
از یک تخته چوبی برای خردکردن فلفل استفاده کنید، سپس روی همان تخته خیار پوست کنده شده را به قسمت های مکعبی کوچک ریز کرده و درون یک کاسه ماست خوری بریزید. کمی از فلفل چیلی را برای روی ماست نگاه دارید، ماست را درون کاسه ریخته و آب لیمو را گرفته و درون ظرف ماست بچکانید.
در آخر به آن ادویه مخصوص اضافه کنید. کمی نمک به همراه فلفل و سبزی های خشک و فلفل چیلی ریز شده را برای زیباترشدن روی آن بریزید، جعفری تازه را از ساقه جدا کرده و برگ آن راگوشه ای از ماست بریزید.

 

 

● ماهی سالمون ریکوکی
فیله ماهی را روی تخته چوبی خوابانده و به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس سس کاری را همراه با یک فرچه آشپزی به ۲طرف سالمون بمالید و مقدار کمی نمک و فلفل روی آن بپاشید و بگذارید تا ماهی تابه به خوبی داغ شود و بعد روغن زیتون را درون ماهی تابه بگذارید و هر۳۰ ثانیه آن را به طرف دیگر برگردانید تا به خوبی سرخ شود. هنگامی که از پخت ماهی مطمئن شدید زیر گاز را خاموش کرده و فیله ماهی را درون سینی فر چیده و درون فر قرار دهید تا کمی برشته شود.