محبوب‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای در جهان

فست‌فودها نوع جدیدی از غذاها هستند که از شروع طبخ آن‌ها، به‌سرعت طرفدار پیدا کردند و در سراسر جهان گسترش یافتند. در جهان پرمشغله امروزی، این غذاها در عین طعم خوش‌مزه و محبوب خود، به شما این امکان را می‌دهند که زمان کم‌تری را صرف تهیه غذا کنید و در عوض به کارهایتان بپردازید؛ ازاین‌رو ما در این مقاله قصد داریم به معرفی برترین فست‌فودهای زنجیره‌ای بپردازیم. اگر شما هم عاشق غذا و شیفته طعم بی‌نظیر فست‌فودها هستید، این مقاله را از دست ندهید.

فعالیت فست‌فودهای زنجیره‌ای

فست‌فودهای زنجیره‌ای باهدف ارائه خدمات سریع به مشتریان در عرض مدت کوتاهی پس از ثبت سفارش، پدید آمدند. این رستوران‌ها انواع غذاهای آماده مانند ساندویچ، برگر، پیتزا، غذاهای سوخاری و سالادها را در منوی خود عرضه می‌کنند.

رستوران‌های فست‌فود با دو رویکرد سرو غذا در رستوران و عرضه غذاهای بیرون‌بر شروع به فعالیت کردند. با افزایش تمایل مردم به خوردن غذاهای آماده و گسترش اسم‌ورسم برخی از آن‌ها، شعبه‌های زیادی از این رستوران‌ها در سرتاسر دنیا تأسیس شد که بعضی‌هایشان به‌صورت دکه‌هایی برای فروش غذای بیرون‌بر فعالیت داشتند.

شماری از برترین فست‌فودهای زنجیره‌ای در یک قاب

محبوب‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای در جهان

معرفی مشهورترین فست‌فودهای زنجیره‌ای

افراد زیادی در زمینه طبخ و عرضه غذاهای فست‌فودی اقدام به سرمایه‌گذاری کردند؛ اما ازاین‌بین تنها عده‌ای معدود توانستند به موفقیت برسند و به نامی آشنا در این صنعت پرطرفدار که روز‌به‌روز به تعداد علاقه‌مندانش افزوده می‌شود، تبدیل شوند.

مک‌دونالد(McDonald’s) ، برندی نام‌آشنا

تقریباً تمامی افراد، چه آن‌هایی که طرفدار دیوانه‌وار فست‌فود هستند و چه آن‌هایی که تمایل به‌صرف این غذاهای آماده ندارند، نام این برند به گوششان خورده است. مک‌دونالد را می‌توان به‌نوعی پیش‌گام این نوع رستوران‌های زنجیره‌ای دانست؛ به حدی که تبدیل به نماد فست‌فود و غذاهای آماده در جهان مدرن شده است. برگرهای این فست‌فود زنجیره‌ای محبوب‌ترین غذای آن و نماد مک‌دونالد به شمار می‌روند.

این رستوران برای نخستین‌بار در سال 1930 توسط دو برادر به نام‌های موریس و ریچارد مک‌دونالد در کالیفرنیا پایه‌گذاری شد. علاوه بر این دو برادر، فردی به نام ری کراک حضور داشت که تمام موفقیت‌هایی که مک‌دونالد امروزه به آن‌ها دست پیدا کرده است را می‌توان حاصل زحمات او محسوب کرد. ری کراک با راه‌اندازی سیستم ارائه خدماتی که در آن زمان نوین و خلاقانه به نظر می‌رسید، نقشی چشمگیر در جهانی‌شدن نام مک‌دونالد داشت.

این رستوران که از محبوب‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای به‌حساب می‌آید، امروزه در سراسر جهان بیش از 35هزار شعبه و روزانه بیش از 60 میلیون مشتری دارد و حدود 2 میلیون کارمند در شعبه‌های آن مشغول به‌کار هستند.

برگر، نماد رستوران مک‌دونالد

ساب‌وی(Subway) ، رقیب جدی مک‌دونالد

این رستوران به‌شدت پرطرفدار به‌طور خاص درزمینه عرضه ساندویچ‌های ساب‌مارین فعالیت می‌کند. این ساندویچ‌های سالم و خوش‌مزه از نان رولی دراز تهیه شده‌اند که داخل آن‌ها با گوشت، سبزیجات و پنیر پر می‌شود. یکی از مواردی که مدیران این رستوران به آن توجه داشته‌اند، عرضه غذاهای متناسب با فرهنگ ملل مختلف است. منوی این رستوران‌ زنجیره‌ای برطبق فرهنگ هرکشوری بومی‌سازی می شود، اما ساندویچ‌های مرغ و گوشت آن پای ثابت منوی شعب ساب‌وی هستند.

نکته قابل‌توجه درباره تأسیس این رستوران، راه‌اندازی آن تنها با مبلغ 1000 دلار توسط فرد دلوکا است. ساب‌وی به‌سرعت توانست به موفقیت برسد؛ به‌گونه‌ای که امروزه تعداد شعبه‌های آن از شعب مک‌دونالد پیشی گرفته است. راز موفقیت این رستوران را می‌توان عرضه غذاهای سالم و کم‌کالری عنوان کرد که به طور فزاینده‌ای موردعلاقه مردم در سراسر جهان قرار گرفت.

KFC، برند خاص مرغ سوخاری

مرغ سوخاری کنتاکی یا به‌اختصار کی‌اف‌سی، رستوران زنجیره‌ای تولید‌کننده مخصوص مرغ‌سوخاری‌هایی با طعم‌هایی خاص و بی‌نظیر است. در تهیه این مرغ‌سوخاری‌های تند از ادویه‌جاتی متشکل از 11 گیاه مختلف استفاده می‌شود که باعث شده این رستوران در سراسر جهان به‌ موفقیت برسد و مردم برای خوردن سوخاری‌ها و فینگرفودها به شعب کی‌اف‌سی مراجعه کنند.

این عرضه‌کننده خاص سوخاری، توسط یک سرهنگ آمریکایی به نام هارلند سندرز در سال 1930 تاسیس شد و توانست خود را ازلحاظ سطح فروش به مک‌دونالد برساند. لوگوی این شرکت نیز درمیان لوگوی سایر فست‌فودهای زنجیره‌ای، لوگویی منحصر به‌فرد محسوب می‌شود؛ چراکه موسس این شرکت یعنی سرهنگ سندرز از تصویر خود در طراحی آرم تجاری رستوران استفاده کرده است.

تصویر سندرز بر محصولات KFC

برگر کینگ (Burger King)، ارائه‌دهنده همبرگرها‌ی متنوع

برگر کینگ به‌طور مخصوص برگرهایی با رسپی‌های مختلف عرضه می‌کند که می‌توان به آن به چشم یک رقیب جدی برای برگرهای مک‌دونالد نگاه کرد. این رستوران ابتدا با نام Insta-Burger King در سال 1954 تاسیس شد؛ اما بعدها نام اینستا برای ساده‌سازی نام برند از ابتدای آن حفظ شد.

برگر مخصوص این رستوران ووپر (Whoper)برگرهایی در ابعاد بزرگ، شامل برگر مخصوص، گوجه، خیارشور، نان همبرگر و سس مخصوص است که در شروع تولیدشان، با برگرهای کوچک مک‌دونالد در جلب نظر مردم رقابت می‌کردند. این برگرها در آغاز با قیمت‌هایی بسیار پایین عرضه شدند که همین سبب شد نام برگر کینگ در میان مردم به نامی آشنا در زمینه فست‌فود و مخصوصاً برگر تبدیل شود.

پیتزا هات (Pizza Hut)، عرضه پیتزاهای اصیل آمریکایی

این رستوران را می‌توان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده پیتزا در جهان دانست که با سرمایه‌ای کم‌تر از 1000 دلار توسط دو برادر یعنی فرانک و دل کارنی در سال 1958 راه‌اندازی شد. این پیتزا در تولید غذاهای ایتالیایی یعنی پیتزا و پاستا و ارائه سبک آمریکایی آن‌ها فعالیت دارد.

پیتزاهای آمریکایی با خمیر کلفت و ضخیم خود و استفاده از سس گوجه تند و مقدار بسیار پنیر پیتزا و گوشت و سبزی‌ها، به‌اندازه پیتزاهای ساده و کم‌حجم ایتالیایی در جهان محبوب است و همین نکته باعث شده که این فست‌فود زنجیره‌ای بتواند بیش از 15 هزار شعبه در جهان تأسیس کند.

عرضه پیتزاهای آمریکایی توسط پیتزا هات

تاکوبل (Taco Bell)، تولیدکننده غذاهای تند مکزیکی

تاکوبل یک رستوران زنجیره‌ای ارائه‌دهنده غذاهای مکزیکی است که برای نخستین‌بار در ایالت کالیفرنیای آمریکا توسط یک مهاجر جوان به نام گلن بل در سال 1947 تاسیس شد. باتوجه‌به علاقه مردم به غذاهای تند و آتشین مکزیکی با طعم‌های شدید، موفقیت این برند دور از انتظار نبود.

کلام آخر

فست‌فودها همواره به‌عنوان غذاهایی سریع و ساده و درعین‌حال خوش‌مزه طرفداران زیادی داشته‌اند. صاحبان این فست‌فودهای زنجیره‌ای، با شناسایی ذائقه‌های غذایی جدید مردم، اقدام به سرمایه‌گذاری در صنعت غذا کردند و توانستند از این راه به ثروت‌های کلان برسند و شعب خود را از آمریکا به دیگر نقاط جهان گسترش بدهند.