مزایا و معایب استفاده از برند و فرانچایز

یکی از رایج ترین روشهای که افراد برای ورود به بازار غذا در سرتاسر جهان انجام می دهند استفاده از نام تجاری و دانش فنی برندهای معتبر می باشد،البته در دهه اخیر این روش در کشور عزیزمان نیز رونق داشته است. با توجه به کثرت مراجعه کنندگان و سوال مشترک آنها در مورد مزایا و معایب این روش توضیحات کلی را در این مورد خالی از لطف نمیدانیم:

 

مزایا:

 1. دانش فنی آزموده شده
 2. نام شناخته شده
 3. تبلیغات حجیم

معایب:

 1. عدم امکان توسعه
 2. اختیارات محدود
 3. هزینه اولیه بالا
 4. عدم استمرار مزایای قید شده

اگر شما دارای سرمایه محدودی هستید ویا دریک مغازه اجاره ای فعالیت می کنید،یا حس مدیریتی بالایی دارید قطعا اگر با برندها همکاری کنید به مشکل خواهید خورد.دلیل این مشکلات اغلب به خاطر هزینه های بالای سربار برندها و همچنین حس بالادستی و زیردستی آنها می باشد که گاها سرمایه گذاران را بسیار دلخور و نامید می گرداند.

شایان ذکر است که درصد  بالایی از افرادی که از این سیستم ها استفاده نموده اند نارضایتی مشهودی نسبت به این قضیه دارند.البته دلایل این مهم را شاید در موارد زیر بتوان جستجو کرد:

 1. توان مالی پایین این سیستم ها
 2. عدم وجود زیر ساخت های کافی در این مجموعه ها
 3. عدم پشتیبانی کافی
 4. نبود برنامه صحیح گسترش و توسعه

البته اینگونه فعالیتها بسیار قابل تقدیر و ستایش هستند،و اگر شما خواهان این هستید که  برای گسترش صنعت نام تجاری در کشور سرمایه خود را درگیر این فرایند کنید باید دقت کافی نمایید و حتما با مشاوران خبره مشورت نمایید.

اگر خواهان استفاده از مزایای یک برند با پشتیبانی گسترده در  فست فود هستید، توصیه ما به شما برند فست فود های زنجیره ای رونفیله می باشد.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc  شما را به وسیله خودتان به برند تبدیل می کند.