مزیت رقابتی تبلیغات

مزیت رقابتی عبارت است از مجموعه ای از عوامل و ویژگی های یک واحد اقتصادی که موجب می شود مشتریان آن واحد را نسبت به رقبایی که محصول یا خدمات مشابه ای ارائه می دهند ارجحیت دهند. امروزه در مقابل هر مشتری و هر نیاز تعداد بسیار زیادی فروشنده و واحد های ارائه خدمات قرار دارد. بنابراین یک نگاه استراتژیک به مزیت رقابتی می تواند موجب موفقیت شود. همیشه باید این سوال را پرسید که چرا مشتری باید محصول و یا خدمات من را انتخاب کند؟ مزیت رقابتی عاملی بسیار مهم و اساسی است که در هر بازاری باعث پیروزی و پیشبرد سریع اهداف می شود. روش های مختلفی برای رسیدن به مزیت رقابتی وجود دارد، اما تمام روش ها مستلزم این هستند که محصول یا خداماتی را به مشتریان ارائه کنیم که از نظر آن ها ارزش بیشتری را در مقایسه با محصولات پیشنهادی رقبا داشته باشد. روش مزیت رقابتی یک فعالیت حرفه ای می باشد و به مهارت های ویژه ای نیاز دارد. از نظر کارشناسان iranhfc  (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) مزیت رقابتی در هر زمینه ای می تواند موقعیت فست فود یا کافی شاپ را بهبود بخشد. مزیت رقابتی به مدیران فست فود نشان می دهد که چگونه موقعیت تبلیغاتی خود را نسبت به رقبا بهبود بخشند. مزیت رقابتی تبلیغات، ابزار قدرتمندی را معرفی می کند که استراتژیست ها برای برتری و تمایز تبلیغات خود به تبلیغات رقیب،به آن نیاز دارند. این ابزار قدرتمند زنجیره ای ارزش تبلیغات نامیده می شود. تجزیه و تحلیل زنجیره ی ارزش به مدیران فست فود فرصت می دهد تا فعالیت های تبلیغاتی خود را در زمینه های مختلف طراحی نمایند. از نظر کارشناسان گروه iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) وجود مزیت رقابتی به معنی عملکرد بهتر نسبت به رقباست که در کوتاه مدت سودآوری و در بلند مدت بقا و رشد فست فود را تضمین می کند. کسب مزیت رقابتی در تبلیغات از دیدگاه پورتر از دو طریق بدست می آید:

کاهش هزینه های عملیاتی

افزایش اثربخشی

تبلیغ اثر بخش تبلیغی است مخاطب گرا که با توجه به شناخت نوع مخاطبان و ویژگی ها، معیارها و رفتار آنان طراحی و ارائه می شود. حساسیت به بعضی از نکات ساده اما نادیده گرفته شده توسط رقبا و سرمایه گذاری روی آن ها، می تواند مزیت رقابتی پایداری را برای فست فود ها به ارمغان بیاورد. مزیت رقابتی اهرم قابل اتکایی است برای آن هایی که به بازار پایدار می اندیشند. شاید لازم باشد به جای هزینه، هزینه و هزینه به فکر ایجاد یک مزیت رقابتی در محموعه خود باشیم. شاید لازم باشد به جای هزینه های تبلیغات غیر موثر چون موارد بارزی که اصلا لازم به ذکر نیست خونی تازه به مجموعه خود تزریق کنیم.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود، کافی شاپ، رستوران ملل، رستوران های سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات نوین در عرصه صنعت غذا