مهم‌ترین نکات درمورد تابلوی نمایندگی فست‌فود که نمی‌دانستید.

در دنیای امروز بیزینس‌ها و کسب‌وکارهای بسیار گوناگونی به وجود آمده‌اند که هرکدام به‌نوعی به خوراک و غذا ربط دارند. ازاین‌رو افراد زیادی وجود داشته که قصد دارند تا با فعالیت در این حوزه به نحوی به رونق آن کمک کنند. یکی از این موارد بررسی روان‌شناسانه ظواهر مثل تابلوی نمایندگی فست‌فود است. این تابلو اولین موردی است که به چشم مشتریان آمده و از آخرین چیزهایی بوده که در ذهن فرد نیز باقی خواهد ماند. با ما باشید تا به صورت تخصصی اجزای یک تابلوی حرفه‌ای را بررسی کنیم.

آشنایی با مشخصات اصلی و نکات مهم یک تابلوی ایده‌آل

کسانی که قصد ورود به بیزینس‌های مرتبط با خوراکی به‌خصوص فست‌فود را دارند احتمالاً به این موضوع نیز فکر خواهند کرد که یک نمایندگی داشته باشند. برندهای معروف و شناخته شده نیز برای آنکه بتوانند کسب‌وکار خود را گسترش داده و افراد بیشتری را به دایره مشتریان خود وارد کنند بسیار مشتاق خواهند بود که به سایر افراد نمایندگی بدهند.

با اعطای حق نمایندگی فرد می‌تواند تمامی نکات و مواردی که شعبه اصلی در تابلو خود داشته را به کار ببرند. علاوه‌برآن یک سری نکات دیگر نیز وجود دارد که برای شما هرکدام را به‌تفصیل بررسی خواهیم کرد. برای آنکه کسب‌وکار نوپای شما بتواند به‌سرعت رشد کند و به سودهای بالا برسد لازم است که آنها را در اجرای تابلوی نمایندگی فست‌فود خود به کار ببرید.

نور آیتم اصلی برای شب

معمولاً افراد در شب وقت بیشتری برای مراجعه به فست‌فودها و گذراندن وقت در آنجا دارند. درصورتی‌که تابلوی شما از نور کافی بهره‌مند نباشد؛ تأثیر چندان خوبی در تصمیم‌گیری مخاطب نخواهد گذاشت. باید اشاره کنیم که در روان‌شناسی نور در تبلیغات آمده که هرچه فضا روشن‌تر باشد مخاطب تمایل بیشتری به استفاده از محصولات آنجا دارد چرا که این روشنایی تازه بودن و پررونق بودن را در ذهن تداعی می‌کند.

معمولاً در تبلیغات دیده‌ایم که تابلوهای مهم با نورپردازی‌های متنوع و جذاب خود را در اذهان ماندگار کرده‌اند. شما نیز باید به طراح تابلوی خود این مورد را گوشزد کنید که حتماً می‌خواهید این تابلو در شب بدرخشد. شاید فست‌فود شما در نقطه‌ای مستقر شده که تعداد زیادی رقیب کاری دارید. در این حالت نور می‌تواند یکی از برگ برنده‌های شما باشد تا افراد را از مسافت‌های دورتر جذب کنید و تعداد مشتریانتان بالاتر از رقبا باشد.

توجه به نور برای تابلوی فست‌فود

رنگ؛ بزرگ‌ترین آیتم روان‌شناسانه در فست‌فود

شاید فکر کنید برای یک نمایندگی فست‌فود صرفاً اینکه طعم قابل قبولی داشته باشد کافی است. اما شما با این تفکر سخت در اشتباه هستید. در واقع تابلوی نمایندگی فست‌فود و رنگ آن می‌تواند دقیقاً به‌اندازه طعم غذای شما ماندگار و مؤثر باشد. در اصول رنگ‌شناسی آمده که رنگ قرمز زمانی که همراه با رنگ زرد و مشتقات آنها مانند خردلی، نارنجی و … همراه شود می‌تواند احساسات مختلفی را در فرد برانگیخته کند. این احساسات در نهایت به افزایش اشتها و ترغیب شخص به سفارش فست‌فود منتهی شود.

البته فراموش نکنید که الزاماً تنها همین رنگ‌ها قرار نیست در تابلوی شما مورداستفاده قرار بگیرد. شما باید به رنگ سازمانی مورداستفاده برند اصلی نیز توجه داشته باشید. اگر این برند آن‌قدر شناخته شده باشد که بتواند در اولین نگاه فرد را متقاعد کند که برای سفارش غذا به شما مراجعه کند؛ به‌هیچ‌وجه نباید در آن تغییری ایجاد کنید. پس بهتر است طبق سابقه برند خود تابلو را دیزاین کنید.

گروهی از رنگ‌های مناسب برای تابلوی نمایندگی فست‌فود

لوگو را بزرگ و قدرتمند نمایش دهید.

اگر شما نمایندگی برند خاصی را پذیرفته‌اید و این برند تحت یک لوگوی معروف در حال فعالیت است بهتر است قدرت لوگو را دست‌کم نگیرید و آن را به‌صورت برجسته و درخشان برای روی تابلو سفارش دهید. لوگو می‌تواند برای شما اعتبار بسیار زیادی را در مدت‌زمان کم فراهم کند. تابلوی نمایندگی فست‌فود باید درخشان و جذاب باشد اما نقطه اوج و مرکز توجه همان لوگو است.

در حقیقت لوگو در کوتاه‌ترین زمان ممکن فست‌فود شما را به مخاطب معرفی می‌کند. اگر فرد نام برند شما را شنیده باشد حتماً ترغیب خواهد شد تا وقت خود را در کنار شما سپری کند و غذا را به شما سفارش دهد. بهتر است به‌هیچ‌وجه قدرت لوگو را دست‌کم نگیرید و برای فست‌فود خود حتماً این آیتم را در اولویت قرار بدهید.

توجه به لوگوهای شناخته شده

شعار تبلیغاتی خود را واضح نمایش دهید!

معمولاً برندهای معروف در کنار یک لوگوی حرفه‌ای؛ یک شعار تبلیغاتی هم دارند که آن را در کنار لوگو به حافظه مخاطب منتقل می‌کنند. شعارهای تبلیغاتی مختصری از آنچه که آن برند ارائه می‌دهد هستند. اگر برند اصلی فست‌فود شما هم یک شعار تبلیغاتی معروف و منحصربه‌فرد دارد حتماً آن را در کنار لوگو روی تابلو استفاده کنید.

البته شما باید به طراح گوشزد کنید که شعار تبلیغاتی در مقایسه با لوگو از درجه اهمیت کمتری برخوردار است و بهتر است جای کمتری را به آن اختصاص بدهد. ولی همچنان برای بیان این شعار لازم است از نور کافی و رنگ‌ها جذاب استفاده شود تا علاوه بر بیان دقیق اهداف تجاری شما؛ اصالتتان را نیز یادآوری کند.

اطلاعات موردنیاز مشتری را در تابلوی فست‌فود ذکر کنید.

شاید زمانی که مخاطب به فست‌فود شما مراجعه کرده، با درب‌های بسته مواجه شده باشد. بهتر است برای تابلوی نمایندگی فست‌فود خود اطلاعاتی درمورد نحوه برقراری ارتباط با مدیریت را ذکر کنید. شماره‌تلفن ثابت و تلفن همراه و همچنین نشانی شما در فضای مجازی برای این کار کافی بوده و می‌تواند رضایت مخاطب را جلب کند.

طراحی تابلو را به یک متخصص بسپارید.

آخرین موردی که بسیار ضروری بوده، این است که تمامی آیتم‌ها باید به‌صورت حرفه‌ای و با رعایت نکات گرافیکی و تناسبات اجرا شوند. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سراغ یک طراح خوب و حرفه‌ای که سابقه طراحی تابلوهای این‌چنینی را داشته بروید. در این حالت شما قطعاً طرحی خواهید داشت که مشتریان را جذب می‌کند و سود فراوانی را به همراه دارد.

تابلو باید خلاقانه طراحی شود

کلام آخر

ما در این مطلب برای شما مهم‌ترین نکات برای داشتن یک تابلوی نمایندگی فست‌فود ایده‌آل را بیان کردیم. نخستین مورد نور بوده که باعث می‌شود تا اعتماد مخاطب به محل کار شما جلب شود. موارد دیگر شامل رنگ‌های جذاب گیرا و لوگوی فست‌فود بود. لوگو در کنار شعار تجاری به شما اعتبار و اصالت می‌بخشد. در نهایت نیز باید راه‌های ارتباطی را در تابلوی خود نمایش دهید. بهتر است تمامی این موارد را با یک طراح حرفه‌ای و خبره در میان بگذارید.