مهم ترین آیتمها در راه اندازی فست فود و رستوران

  • تعیین مکان مناسب

انتخاب مکانی مناسب برای رستوران و فست فود که از اکثر مناطق شهر دسترسی مناسب و راحت داشته باشد از نکات مهم در راه اندازی رستوران و فست فود می باشد. در انتخاب مکان رستوران و فست فود بهتر است به نزدیک بودن محل رستوران و فست فود به وسایل نقلیه عمومی مانند ایستگاه مترو، ایستگاه اتوبوس و ایستگاه تاکسی دقت شود. همچنین امروزه با توجه به کمبود جای پارک در اکثر خیابان ها و کوچه ها، داشتن پارکینگ یک آپشن بسیار مهم می باشد. داشتن جای پارک و یا پارکینگ یکی از ملاک های اصلی در انتخاب ملک رستوران و فست فود می باشد. داشتن جای پارک از مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل در جذب مشتری می باشد.  مشتری ها رستوران ها و فست فود هایی را در اولویت انتخاب قرار می دهند که دارای پارکینگ باشند. و از دیگر عوامل مهم در انتخاب مکان رستوران، اقتصادی بودن مکان انتخابی برای راه اندازی قست فود و رستوران می باشد.

  • خرید تجهیزات آشپزخانه

انتخاب و خرید تجهیزات از دیگر آیتم های مهم در راه اندازی فست فود و رستوران می باشد. تجهیزات مورد نیاز در رستوران به بخش های مختلف مانند تجهیزات انبار، تجهیزات آماده سازی، تجهیزات پخت، تجهیزات نوشیدنی، تجهیزات شستشو و… تقسیم بندی می شوند. در انتخاب نوع تجهیزات عوامل مختلفی از جمله ظرفیت تولید، فضا و میزان سرمایه گذاری دخیل هستند و تجهیزات انتخاب شده حتما باید متناسب با نیاز هر رستوران باشند

  • دکوراسیون داخلی و خارجی

طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی مناسب و حرفه ای نیز در راه اندازی فست فود و رستوران و جذب مشتری بسیار مهم است. فست فود ها و رستوران هایی که دارای دکوراسیون و طراحی داخلی قوی تر و حرفه ای تری هستند بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرند. نورپردازی، رنگ آمیزی و جنس مصالح استفاده شده و … آیتم های مختلفی هستند که در طراحی داخلی و دکوراسیون فست فود و رستوران نقش دارند.

  • استخدام پرسنل :

در راه اندازی فست فود و رستوران در رابطه با انتخاب پرسنل باید حساسیت ویژه ای به خرج داد. انتخاب پرسنل با مهارت و آموزش دیده ای که آداب معاشرت و طرز رفتار با مشتریان را بلد باشند بسیار مهم است.

گروه فوق تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود، کافی شاپ و رستوران حسینی (IRANHFC) پیشرو در ارائه خدمات متنوع و حرفه ای در صنعت فست فود، تمامی مواردی که برای راه اندازی یک فست فود، کافی شاپ و رستوران حرفه ای از ابتدا تا انتها باید مورد توجه قرار بگیرد را اجرا می کند.