میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود

شاید نتوان یک رابطه خطی بین موفقیت یک فست فود یا کافی شاپ با میزان سرمایه گذاری اولیه برقرار نمود.معمولا در انتخاب حجم سرمایه گذاری برای ورود به بازار ما با دو خطای

محاسباتی روبرو هستیم که در اینجا ما به تشریح این دو خطا می پردازیم:

تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری اولیه بالا:

کسانی که با این روش وارد بازار می شوند اصولا انتظار کسب درآمدی متناسب با حجم سرمایه خود دارند که البته این امری بدیهی است.

با توجه به اینکه اغلب، موارد سرمایه بر مشمول استهلاک می گردند و از آنجا که تعریفی  مشخصی  از طول عمر تجهیزات وسایر آیتم ها در بازه زمانی تعیین گردیده است، گه گاه

تمامی تلا ش ها صرف بازگرداندن سرمایه اولیه خواهد گشت.

میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود

تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری پایین:

سرمایه گذارانی که این روش را برای ورود به بازار انتخاب می کنند،به اولین نکته ای که توجه می کنند کاهش ریسک سرمایه گذاری است.

البته در این شرایط توان رقابت به شدت کاهش پیدا کرده و همچنین نمی توان از تمامی ظرفیت ها استفاده نموده،گه گاه در این نوع ورود به بازار سرمایه اولیه دچار تلاطم های خواهد گشت.
اما به طور کلی شاید نتوان بهترین روش را با قطعیت انتخاب نمود،زیرا استراتژی تعیین کننده حجم سرمایه گذاری اولیه است.گاهی باید با سرمایه بالا در شرایط خاص وارد بازار شد وگاهی عکس این موضوع صادق است.

اما در مجموع فست فود یا کافی شاپ هایی از هر دو روش مذکور دیده شده اند که به موفقیت چشمگیری دست یافته اند.

البته خوب وارد بازار شدن  با سرمایه بالا وارد بازار شدن یکسان نیست، هر چند برای هر کسب و کاری حداقل هایی تعریف می شود و برای راه اندازی فست فود نیز شما با حداقل هایی روبرو هستید.

به طور مثال هزینه رهن مغازه یکی از عوامل محدود کننده سرمایه گذاری شما می باشد که در شهر تهران به عنوان بهترین شهر برای سرمایه گذاری فست فود تلقی می شود این مهم بیشتر به چشم می آید.

راه اندازی فست فود

شما برای اجاره یک مغازه حداقل به صد میلیون تومان پول پیش نیاز دارید. که این به تنهایی به شما می گوید که برای راه اندازی یک فست فود شما حتما به مبلغی بالاتر از صد میلیون نیاز دارید که هزینه تجهیزات و دکوراسیون نیز به این آیتم اضافه می شود.

پیش بینی ها بر این است که در آینده نزدیک هر کدام از روشهای فوق بازار خاص خود را ایجاد کرده و به دو سبک متفاوت گرایش پیدا کنند.

در این میان عواملی همچون نرخ تورم،شرایط بازار،دستمزد پرسنل و میزان حاشیه سود در نوع ورود به بازار بی تاثیر نخواهد بود.

شاید بحث مدیریت مالی در فست فود را مهمترین فاکتور در موفقیت این سیستم ها دانست.هر چند  با توجه به تغییرات شرایط اقتصادی مدیریت مالی در این مهم اهمیت شایان ذکری پیدا نموده است اما این حرفه همچنان یکی از سود آورترین کسب های جامعه می باشد.