نام تجاری شگفت انگیزی داشته باشید

نام تجاری شگفت انگیزی داشته باشید : نام تجاری خود را نسبت به دیگران برجسته کنید. بسیاری از شرکت ها به خصوص کسب و کارهای کوچک نام خود را بر اساس نام خانوادگی موسس یا نام محل یا نام . . . مورد علاقه آن ها میگذارند. این از دست دادن یک فرصت است.

از طرفی دیگر بسیاری از شرکت ها تلاش میکنند که نام های تجاری جالب را توسعه بدهند و اغلب کمک های تخصصی را برای انجام این کار ها دارا می باشند. بیان نام های تجاری در هم کوتاه و جالب دشوار است.

یک جواب این می باشد که نام تجاری خود را جدال آمیز کنید. اما انجام آن باید بدون موارد ممنوعه باشد. 

بازاریابی جدال آمیز چیز جالبی نیست. کمپین تبلیغاتی «بنتون» این را نشان میدهد. اما به دست اوردن نام تجاری جدال آمیز بیشتر پر خطر می باشد. یک تبلیغ که از خطوط قرمز تجاوز کند، می تواند توسط مقام های تبلیغاتی ممنوع شود و این یعنی از دست دادن هزینه تولید تبلیغات.

نام تجاری شگفت انگیزی داشته باشید

نام تجاری که از اهداف تجاوز میکند و ممنوع می باشد می تواند باعث از دست دادن هویت شرکت بشود.

شرکت «فرنچ کانکشن یونایتد کینگ دام» را در نظر بگیرید. فرنچ کانکشن در ۱۹۷۲ به عنوان زنجیره مد تاسیس شد. این کار را به خوبی انجام داده بود ولی نام تجاری اش در مقایسه با بسیاری از نام های تجاری جذابی سایر خرده فروشان معروف نشده بود.

در ۱۹۹۷ شرکت به این ایده رسید که نام خود را «فرنچ کانکشن یونایتد کینگ دام» بگذارد و از حروف «اف . سی . یو . کی» برای کالاهای خود استفاده کند. نتیجه شوک آور بود. شرکت تی شرت هایی از قبیل « مد اف.سی.یو.کی، جذاب مانند اف.سی.یو.کی و بدون نگرانی از اف.سی.یو.کی» تولید کرد.

شرکت در ادعای این که اف.سی.یو.کی نام شرکت است تا یک غلط املایی کلمه ای آنگلوساکسون موفق بود، افراد جوان هنوز این تی شرت ها را میخریدند.این شرکت توانست با بحث برانگیز بودن در خاط مصرف کنندگان باقی بماند.

شما هم اگر می خواهید از این شیوه برای معروفیت استفاده کنید باید بدانید که علاوه بر بحث برانگیز بودن سرگرم کننده بودن هم مهم است. و این را هم در خاطر داشته باشید که این نوع روش بر روی افراد جوات تاثیر گذار است و برای افراد مسن تر بی معنی.

مهندس عباس حسینی