هدف تبلیغاتی فست فودها

هدف تبلیغاتی فست فودها یکی از موارد مهمی است که در این مطلب به آن اشاره می کنیم.

اصولا در جوامعی که به اصطلاح انها را استراتژی گرا می نامند،مدیران در نقش یک استراتژیست ظاهر می شوند طبیعتا مقوله ای هدف نقش بنیادینی را بازی می کند.و در جوامعی که به اصطلاح مشکل گرا هستند وافراد به مجرد ظهور مشکلات به دنبال راه حلی برای حل آن می گردند.اگر قرار است تبلیغاتی موفق و موثر واقع گردد باید هدف از ارائه آن را دانست.

ابتدا به ساکن باید تعریف صحیحی از تبلیغات را در اینجا تشریح کنیم:تبلیغات ازهر نوعی ،معرفی غیر شخصی و ترویج ایده ها ، کالا و یا خدمات در مقابل پول است  که یک فرد یا موسسه مشخصی آن را انجام می دهد.در این تعریف چهار کلید واژه قابل بررسی دارد که عبارتند از:

⦁ غیر شخصی
⦁ ترویج ایده ها،کالا ها و خدمات
⦁ در مقابل پرداخت وجه
⦁ فرد یا سازمان مشخص

iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست

اولین گام در تهیه یک برنامه تبلیغاتی ،مشخص کردن اهداف تبلیغاتی است.طبعا این نوع از تصمیم ها تحت تاثیر تصمیم های قبلی درباره بازار هدف،تعیین جایگاه در بازار و ترکیب عناصر بازار می باشد.

نکته قابل توجهی که اینجا قابل بررسی است این است که ما به چه منظوری قصد تبلیغ داریم.معمولا در فست فودها تبلیغات با اهدافی چون:

⦁ اطلاع رسانی
⦁ متقاعد کردن
⦁ یادآوری

iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست

البته زمانی که از اکثر فست فود داران و رستوران داران در مورد هدف تبلیغاتی آنها می پرسیم،جملات کلی همچون:

⦁ می خواهیم فروشمان بیشتر شود
⦁ می خواهیم سودمان بیشتر شود

البته این اهداف بسیار کلی و ممکن برای بازار یابی است نه برای تبلیغات.

قطعا در کنار تبلیغات فاکتور های چون:

⦁ کیفیت مواد اولیه
⦁ کیفیت پخت
⦁ بسته بندی
⦁ قابلیت توزیع
⦁ منابع انسانی

iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست

بسیار مهم وحیاتی است. باید اشاره نمود که دیگر کیفیت خوب کافی نیست و ما زمانی به اندازه تمام طول تاریخ برای شناسایی محصولات خوب خود نداریم.البته در برخی از موارد بعد از راه اندازی ضعیف مجموعه که گاها توسط صاحبان سرمایه یا آشپزها صورت می گیرد،مجموعه دچار بحران هایی می گردد که فرار از آنها به سادگی امکان پذیر نمی باشد.ولی در شرایط نرمال تبلیغات هدف دار از اثر بخشی بالایی برخوردار است.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود،کافی شاپ،رستوران ملل،رستورانهای سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات نوین در عرصه صنعت غذا.