همه چیز دربارۀ یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی که معمولاً به‌عنوان یخچال‌های صنعتی و تجاری به فروش می‌رسند برای راه‌اندازی انواع رستوران، سوپرمارکت و بسیاری از شغل‌های این‌چنینی جزء تجهیزات اصلی به‌حساب می‌آیند. در هر مغازه و یا شغل‌های متفاوتی که با مواد غذایی افراد سروکار داشته باشند، صددرصد خرید این نوع تجهیزات الزامی است.

یخچال فروشگاهی

در این میان قیمت، برند، ابعاد و رنگ‌های مختلفی خودنمایی می‌کنند که شما به‌عنوان یک مشتری باهوش در هنگام خرید این محصول باید به این موارد به‌صورت بسیار کلیدی توجه کنید. متأسفانه برخی از مشتریان به کیفیت در ابتدای کار توجهی ندارند و فکر می‌کنند با پرداخت هزینه کم­تر خرید مقرون‌به‌صرفه‌تری را تجربه می‌کنند، در نتیجه اقدام به خریدهای اشتباه می‌کنند.

درصورتی‌که این‌چنین نیست و تنها کیفیت تضمین‌کننده استفاده محصول در طولانی‌مدت است. اگر قصد دارید وسیله موردنظر خود را از هزینه‌های بالای تعمیرات در آینده دور نگه دارید، توصیه ما را جدی بگیرید و سعی کنید تنها در ابتدا به کیفیت و سپس قیمت یخچال فروشگاهی توجه نشان دهید و دراین‌بین، فروشگاه اینترنتی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین محصول را به شما معرفی کند.

 فروشگاه اینترنتی  https://www.iranhfc.org/ بهترین قیمت و کیفیت را به شما مشتریان عزیز پیشنهاد می‌دهد.

نگهداری مواد غذایی در یخچال

انواع یخچال فروشگاهی

از جمله نام‌هایی که شما می‌توانید برای این محصولدر نظر بگیرید شامل:

  • یخچال‌های ایستاده روباز
  • یخچال ویترینی
  • فریزر ایستاده
  • یخچال فریزر خوابیده
  • یخچال شیشه خم
  • یخچال پرده هوا

یخچال فروشگاهی فریزر خوابیده به نام یخچال فریزر جزیره‌ای نیز معروف است. معمولاً مدل پرطرفداری که امروزه در بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها مشاهده می‌کنیم، یخچال ایستاده روباز و یا خوابیده روباز است؛ چرا که طراحی قابل قبولی دارد و همچنین نسبت به دیگر مدل‌ها قیمت مناسب‌تری را به خود اختصاص می‌دهد. به‌هرحال یخچال فروشگاهی را می‌توان یک ویترین برای نمایش محصولات در نظر گرفت. این‌چنین مشتری ترغیب می‌شود و از شما خرید می‌کند. اما از جمله یخچال‌هایی که با قیمت بالای خود بازهم گوی فروش را از دیگر مدل‌ها ربوده است، یخچال‌های روباز فروشگاهی و یا بدون درب است. حتی امروزه متناسب با سفارش مشتری در ابعاد گوناگون ساخته و مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌خاطرداشتن پایه چرخ‌دار نیز حمل و جابه‌جایی راحت و آسانی را می‌توان برای یخچال‌های روباز فروشگاهی و یا بدون درب در نظر گرفت.  

انواع یخچال فروشگاهی

تقسیم‌بندی یخچال فروشگاهی از لحاظ دما

یخچال فروشگاهی مانند بسیاری از وسایل و محصولات دیگر تقسیم‌بندی متفاوتی دارد. شما می‌توانید دو گروه کانتر گرم و کانتر سرد را برای این محصول در نظر بگیرید. یخچال کانتر گرم معمولاً برای غذاهای پخته شده مورداستفاده قرار می‌گیرد که در لحظه مشتری قصد استفاده از محصول موردنظر مانند لازانیا، پیتزا و یا هر نوع برنج و خورشت را دارد. اما برای یخچال‌های فروشگاهی کانتر سرد دمای چندان خاصی تعریف نمی‌شود و معمولاً برای نگهداری انواع دسر، انواع شیرینی و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. سایزهای گوناگون کوچک و بزرگ با قابلیت تنظیم و همچنین نور شفاف و وجود شیشه‌های 3 جداره، جزء ویژگی‌های اصلی یخچال فروشگاهی کانتر سرد است.

مزیت یخچال‌های فروشگاهی فریزر ایستاده و پرده هوا

اما یخچال‌های فروشگاهی فریزر ایستاده برای فروشگاه­ها با فضای کم یک گزینه ایده‌آل است. سه گروه‌بندی تک درب، دو درب و سه درب را می‌توانید در نظر بگیرید. معمولاً برای استفاده و قرارگیری انواع نوشیدنی از فریزرهای ایستاده استفاده می‌کنند که قابلیت سفارشی‌سازی نیز دارد. البته نکته‌ای که در اینجا خودنمایی می‌کند این است که شما برای خرید یخچال‌فریزرهای ایستاده باید سعی کنید به برچسب انرژی که بر روی درب نصب می‌شود نیز توجه داشته باشید و همچنین شیشه دوجداره درب می‌تواند در برابر انواع ضربه به بهترین شکل ممکن مقاومت خود را نشان دهد.  

جدیدترین مدل‌های یخچال فروشگاهی

اما اگر شما به دنبال یخچال فروشگاهی پرده هوا هستید، این انتخاب یک انتخاب هوشمندانه است که البته یخچال‌های پرده هوا با دو نام یخچال‌های روباز و بدون درب نیز به فروش می‌رسند که در ابتدا، برخی به‌خاطر قیمت بالایی که دارد شاید مایل به خرید این محصول نباشند. اما کیفیت این مدل حقیقتاً بالاست. برای استفاده انواع نوشیدنی، سبزی‌ها، گوشت، مرغ، ماهی و محصولات دیگر این‌چنینی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نکات خرید یخچال فروشگاهی

 توصیه ما به شما این است که به کمپرسور یخچال نیز در هنگام خرید توجه داشته باشید؛ چرا که یخچال‌های فروشگاهی با دو دسته‌بندی کمپرسور بالا و کمپرسور پایین به طول عمر و قیمت خود اشاره می‌کند. معمولاً یخچال‌های فروشگاهی کمپرسور بالا قیمت بالاتر و صددرصد عمر طولانی‌تری دارد. اما یخچال‌های فروشگاهی با کمپرسور پایین نیز قیمت مناسبی را می‌توان از آن انتظار داشت ولی عمر مفید این نوع یخچال فروشگاهی نسبت به کمپرسور بالا کم است. در هنگام انتخاب به‌اندازه یخچال که بر اساس فوت تعیین می‌شود دقت کنید که باتوجه‌به نوع نیاز خود و فضایی که مدنظر است بتوانید اندازه یخچال را برآورد کنید.

مواد غذایی سالم در یخچال فروشگاهی

اما سعی کنید در هنگام خرید از یخچال‌هایی استفاده کنید که دارای چرخ هستند؛ چراکه جابه‌جایی و حمل آن به‌مراتب آسان‌تر است. همچنین شما اگر از یک فروشگاه اینترنتی نسبت به خرید این محصول بپردازید، در مقایسه با قیمت بازار سنتی، قیمت ارزان‌تری را می‌توانید برآورد کنید. متأسفانه برخی از کاربران از این مزیت خرید آنلاین که خرید بدون واسطه است اطلاعی ندارند و در بازار سنتی با قیمت‌های سرسام‌آوری روبه‌رو می‌شوند درصورتی‌که با انتخاب محصول از یک وب‌سایت علاوه بر کیفیت، قیمت نیز تضمین شده است.

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با کاربرد، نحوه انتخاب و انواع یخچال فروشگاهی آشنا کردیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت به‌راحتی می‌توان به رفاه هرچه بیشتر افراد در زندگی اشاره نمود. به‌هرحال با وجود تجهیزاتی همچون یخچال‌های فروشگاهی می‌توان از بسیاری از مواد غذایی آماده به نحو احسن استفاده نمود.

 شما ضمن مراجعه به فروشگاه اینترنتی  https://www.iranhfc.org/ این اختیار را دارید که تجهیزات موردنیاز خود اعم از یخچال فروشگاهی را باکیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید. خرید آنلاین صددرصد نسبت به خرید فیزیکی از بازار به این دلیل که بدون واسطه است، می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.