واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

با توجه به تغییرات جمعیتی و سبک زندگی افراد در جامعه ای نوین ایرانی ما شاهد افزایش رستوران ها و فست فود ها در سطح شهرهای بزرگ هستیم.

البته شهرهای کوچک نیز از این تغییرات بی نصیب نیستند. نسل جوانی که خواهان مصرف نان تازه و داغ، غذاهای خوشمزه با طعم های عالی یا غذاهایی که به صورت هلسی تهیه شده اند و مملو از مواد مغذی هستند البته بدون اینکه کوچکترین زحمتی به خود بدهند یا ظرفی را بشویند باعث گسترش روز افزون این کسب و کار شده اند.

با ورود نسل جوان به سبک زندگیی که در آن نقش خانواده ها کمتر است و یا افرادی که از شهرهای کوچکتر برای کار به مراکز می آیند عامل مضاعفی برای گسترش رستوران ها و فست فود ها گردیده است.

iranhfc
iranhfc

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

نا گفته نماند هیچ گارانتی یا تضمینی برای موفقیت صد درصدی  رستوران یا فست فودی که راه اندازی می گردد وجود ندارد و یا حتی هیچ گارانتیی برای اینکه یک رستوران  یا فست فود موفق، همیشه در اوج بماند وجود ندارد.

و صد البته فست فود یا رستوران هرگز کسی را در مدت بسیار کوتاهی ثروتنمد نمی نماید.

و همچنین این کسب و کار از درجه سختی بالایی برخوردار است و از لحاظ درآمد از متوسط مشاغل فعلی بالاتر است. درصد بسیاری از فست فودها یا رستوران ها در سال اول با ورشکستگی روبرو می شوند که اکثر آنها بیشتر به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح می باشد.

البته درصد رضایت شغلی در صاحبان این مشاغل نسبت به متوسط مشاغل به طور چشمگیری بالاتر است.

اگر شما یک جوان جویای کار هستید یا به نوعی تمایل دارید آینده شغلی خود را در صنعت رستورانداری سپری کنید به شما پیشنهاد می شود که از فست فودهای کوچک شروع کنید.

مثلا مغازه های کوچک تک محصولی البته بهتر است به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید به تمامی افراد موجود در بازار سرویس بدهید.

اگر بخواهیم واضح تر صحبت کنیم بازار هدف شما باید بین ۵ تا ۱۰ از جامع آماری را شامل شود.

iranhfc
iranhfc

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

در جلساتی که بین مشاوران گروه iranhfc  و کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند برگزار می شود، ما معمولا با سرمایه گذاران بسیار ایده آل گرایی روبرو می شویم که می خواهند در تمامی موارد، بهترین باشند.

ولی وقتی وارد کار می شوند بنا به توجه و تمرکز روی یک بخش از سایر بخش ها جا می مانند، و عموما یک پروژه ضعیف را راه اندازی می نمایند. لذا پیشنهاد می شود که ایده آل گرایی در حد معقول و منطقی و با توجه به امکانات موجود صورت گیرد.

بسیاری از افراد در بدو کار ایده های بسیار زیادی دارند، که عموما غیر قابل اجرا ممی باشند، به همین دلیل کارشناسان گروه iranhfc  توصیه می کنند که ایده های خود را برای اجرایی نمودن به شش ماه بعد از راه اندازی فست فود موکول نمایند.

اما واقعیت مهمی که در مورد صنعت فست فود وجود دارد این است، که بدون تلاش و همت و احترام به شعور مردم هیچ اتفاق خوشایندی برای کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند، نخواهد افتاد.

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود
iranhfc

مقاله واقعیت صنعت رستوران و فست فود توسط گروه iranhfc  تهیه شده است.