وظایف مدیر فست فود

مهمترین جایگاه شغلی در فست فود، مدیریت فست فود می باشد. اگر شما قصد استخدام یک مدیر برای فست فود را داشته باشید شاید معیار خاصی برای این استخدام نداشته باشید . در این مطلب قصد داریم به آنالیز این شغل بپردازیم:
شرایط احراز شغلی مدیر فست فود:

 • تحصیلات: با توجه به اینکه مدیر فست فود مسئول ارتباط با تامین کنندگان و مشتریان می باشد، باید از سطح سوادی حداقل در حد لیسانس برخوردار باشد. زیرا گاها مسائل مربوط به امور مالی که نیازمند داشتن اطلاعت مالی است و با توجه به IT  محور شدن مجموعه ها نیاز به اطلاعات اولیه کامپیوتر برای آنها الزامی است.
 • سابقه کار: یک مدیر موفق در هر کسب و کاری باید تجربه اجرایی آن شغل را داشته باشد، یا حداقل آموزش های تئوری و عملی را در ساعت های بالا سپری کرده باشد. فست فود نیز از این مهم استثنا  نیست به طوری که اکثر قریب به اتفاق مدیران حرفه ای سابقه فعالیت چندین ساله را در فست فودها دارند.
 • مهارتها:
 1. آشنایی با قوانین و رویه های اداری مربوط به رستوران
 2. توانایی کار با کامپیوتر
 3. توانایی برنامه ریزی
 4. آشنایی با طرز تهیه مواد غذایی
 5. مهارت در کنترل کیفیت غذاها
 6. توانایی مدیریت منابع انسانی
 7. تسلط به زبان انگلیسی
 8. آشنایی با برنامه های حسابداری
 9. مهارت در مدیریت هزینه
 10. روابط عمومی قوی
 11. ظاهر موجه و آراسته
 12. دارای سلامت جسمانی
 • مشخصات رفتاری: یک مدیر فست فود باید فردی مودب، فهمیده و با نزاکت باشد. و از قدرت بیان بالایی برخوردار باشد. بدانید و آگاه باشید نوع رفتار پرسنل شما نشان دهنده درجه کیفی فست فود  شما می باشد.
 • شرح وظایف:
 1. اطاعت از مافوق: یک مدیر خوب باید از مافوق خود که در اکثر موارد سرمایه گذار است باید پیروی کند.
 2. اجراییات: تدوین وتهیه برنامه و راهکار های علمی و عملی به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود در فست فود برای بالا بردن بهره وری و ارائه خدمات مطلوب جهت تامین رضایت تامین کنندگان ، مشتریان و پرسنل که در نهایت به سود آوری مجموعه منجر می شود.
 3. نظارت: نظارت بر اجرای صحیح رویه های کاری از جمله تهیه مواد غذایی، بهداشت و رفتار پرسنل و مطابقت با استانداردهای تعریف شده در زمان راه اندازی فست فود و بر طرف کردن انحراف ها از طرق  مختلف منجمله تشویق و تنبیه.
 4. شرکت در جلسات: جلساتی که با تامین کنندگان یا مشتریان بزرگ و یا حتی با ادارات اداری در صورت مباشر بودن برای فست فود پیش می آید.
 5. ارسال گزارش: یک مدیر خوب باید گزارشات مختلف را تهیه و به سرمایه گذار که همان مالک فست فود است تحویل دهد
 6. به روز رسانی منو: در صورت داشتن توان و تخصص در مقوله آشپزی ایشان می تواند در برخی از فصول برخی از غذا هایی که احتمال اقبال به سمت آنها بالاست در منو قرار دهد.
 7. آموزش پرسنل: مدیر فست فود تا آنجایی که در توان و دانش او می گنجد به پرسنل آموزش داده و یا از گروه هایی که خدمات آموزش در حوزه فست فود را دارند استفاده نماید، تا پرسنل به روز و  آموزش دیده ای داشته باشد.
 8. رعایت موازین بهداشتی: مدیر باید کنترل نکات بحرانی در بهداشت را خود به عهده بگیرد
 9. رسیدگی به شکایات مشتریان: مشتریان باید بتوانند شکایات خود را به بالاترین سطح مدیریتی فست فود برسانند
 10. سایر وظایف