پاستا فرمی با سس پنیر

مواد لازم برای ۴ نفر

۵۰۰ گرم پاستای فرمی
۲ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۱ پیمانه گوجه‌فرنگی گیلاسی خردشده
۳ /۱ پیمانه ریحان تازه
خردشده

مواد لازم برای سس

۲ عدد فلفل دلمه‌ای
۴/۱ پیمانه خامه
۲ ق س پنیر پارمسان رنده شده
۲ /۱ ۱ ق چ ریحان خردشده
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن

طرز تهیه:

۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. در یک قابلمه مناسب آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس پاستاها را همراه با مقداری نمک داخل آن بریزید و حدود ۱۳ دقیقه صبر کنید تا پاستا نرم شود، سپس آن را آبکشی کنید.

۲٫ در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس فلفل دلمه‌ای‌ها را که خردکرده‌اید داخل آن سرخ‌کنید.برای تهیه سس، فلفل دلمه‌ای‌های سرخ‌شده را همراه با خامه، پنیر پارمسان، ریحان و مقداری نمک و فلفل داخل ظرف غذا ساز یا مخلوط‌کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملاً باهم مخلوط شده، به خورد هم بروند، سپس آن را کنار بگذارید.

۳٫ در یک ظرف مناسب پاستای پخته‌شده را با سسی که آماده کرده‌اید مخلوط‌کنید. گوجه‌فرنگی‌های خردشده، یک پیمانه پنیر موتزارلا و ریحان خردشده را هم اضافه کنید. مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. در صورت نیاز نمک و فلفل بیشتری به مواد بزنید.

۴٫ مواد را داخل یک ظرف مناسب برای فر مانند یک پیرکس بریزید. مابقی پنیر را روی مواد بریزید. حالا ظرف را به مدت ۲۵-۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر کاملاً آب شود، سپس ظرف را از فر درآورید و صبر کنید تاکمی خنک شود. حالا می‌توانید غذا را سرو کنید.