پنکیک اروپایی

مواد لازم برای ۴ نفر:
موز رسیده: ۲عدد
ماست طبیعی: ۲۵۰ گرم
آرد سفید: یک فنجان
نارگیل پوست‌کنده: یک مشت
انبه رسیده: ۲عدد
شیر: یک فنجان
لیمو: یک عدد
کره: ۲۵گرم
نمک: به میزان لازم
برای پنکیک: یک عدد تخم‌مرغ
روش تهیه:

موزها را پوست کنده و درون یک کاسه بزرگ ریخته و با چنگال آن را له کنید. نارگیل‌ها را داخل مخلوط‌کن پودرکرده و همراه با ماست درون کاسه بریزید و با هم به خوبی مخلوط کنید تا کاملا درون ظرف کل مواد با هم یکی شود. ظرف را کنار بگذارید. در کاسه دیگر تخم‌مرغ را بشکنید، درهمین حین آرد، شیر و کمی نمک را درون کاسه بریزید و با همزن دستی کل مواد را هم بزنید تا زمانی که رویه مواد کف کند و مایه شما نرم و یکدست شود. انبه رسیده را از وسط به دونیم کرده و هسته آن را دربیاورید. پشت انبه را با یک چاقو به شکل ضربدر خط بکشید و با انگشت آن قسمت را فشار دهید تا انبه به سمت بیرون بیاید. حالا شما می‌توانید با یک چاقو تیز به انبه شکل دهید و به صورت عمودی و افقی (حالت ضربدری) روی آن خط‌های عمیق بیندازید. این کار به شما شکل جدیدی از انبه را برای تزیین‌هایتان نشان می‌دهد.

برای پخت پنکیک

برای شروع یک تابه نسبتا بزرگ را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و نصف کره را درون تابه بریزید و درون آن بچرخانید.
وقتی که کره کاملا آب شد و تابه به خوبی داغ شد، از یک ملاقه برای ریختن مایه پنکیک استفاده کنید.
هرملاقه‌ای که حاوی مایه پنکیک است برای درست کردن یک عدد پنکیک کافی است. پس شما در کمترین زمان می‌توانید چند پنکیک درست کنید.
یک تا دو دقیقه برای پخت هر طرف کافی است پس می‌توانید بعد از یک دقیقه پنکیک‌ها را با کاردک آشپزی به سمت دیگر برگردانید تا کاملا هردو طرف آن پخته شود.
پنکیک‌های پخته شده به رنگ قهوه‌ای و گاهی به رنگ طلایی تیره درمی‌آید.این خود علامتی از پایان پخت غذاست. وقت آن رسیده تا هر پنکیک را درون بشقاب برای سرو قرار دهید.