چربی سوزهای خوشمزه برای لاغر شدن!!

چربی سوزهای خوشمزه برای لاغر شدن!!
اگر از چربی‌هایی که زیر پوستتان جا خوش کرده‌اند خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد ظریف‌تر و خوش‌اندام‌تر شوید باید بدانید چاره کار در نخوردن و سختی کشیدن نیست، می توانید به جای آنها از چربی سوزهای خوشمزه استفاده کنید.
چربی سوزهای خوشمزه ای که لاغرتان می کنند
به گزارش سیمرغ شما باید به فکر تغذیه سالم و داشتن تحرک بدنی باشید. البته باید بدانید هیچ ماده غذایی یا روش معجزه گری وجود ندارد که یک شبه شما را تبدیل به فردی خوش اندام بکند. خوش اندام شدن نیاز به اراده و برنامه ریزی درست دارد. در ادامه مواد غذایی مفید را معرفی می کنیم که به چربی سوزی و خوش اندامی شما کمک زیادی می کنند.
کلسیم و چربی سوز
نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد که کلسیم یک تأثیر اساسی روی سلامت بدن دارد. اگر می خواهید لاغر شوید باید حواستان به میزان کلسیم بدنتان باشد وگرنه هر کاری هم که بکنید به وزن ایده آلتان نمی رسید. اگر میزان کلسیم بدنتان پایین باشد بدن هورمون هایی ترشح می کند تا بتواند به بهترین وجه از کلسیم موجود در مواد غذایی استفاده کند. مشکل این است که بدن به سلول ها علامت می دهد تا چربی را ذخیره کنند. محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و همچنین ماست منبع فوق العاده کلسیم هستند.
اگر چه با خوردن مثلا یک پیاله لبنیات در روز ۴۵ کیلو وزن کم نخواهید کرد اما اگر حواستان به میزان کالری های دریافتی تان باشد و همزمان لبنیات کم چرب هم در برنامه غذایی تان بگنجانید می توانید تا حدود ۷ کیلو وزن کم کنید.
با جو چربی های دور شکم تان را از بین ببرید
اگر می خواهید از شر چربی های دور شکمتان خلاص شوید توصیه می کنیم جو را وارد برنامه غذایی کرده و مصرف برنج سفید را کاهش دهید. این را ما نمی گوییم، نتایج پژوهشی که در American Journal of Clinical Nutrition به چاپ رسیده است نشان می دهد.
در این پژوهش شرکت کننده ها به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول از مصرف غلات کامل منع شدند و گروه دوم فقط غلات کامل مانند نان سبوس دار، جو دو سر، جو و برنج کامل مصرف کردند. این پژوهش دو هفته طول کشید. بعد از این مدت هر دو گروه به یک اندازه وزن کم کردند اما چربی سوزی در ناحیه شکم گروه دوم بیشتر از بقیه شرکت کننده ها بوده است. توصیه می کنیم روزانه غلات کامل را در برنامه غذایی تان بگنجانید.
چربی سوزی با چای سبز
قطعا هیچ کس از چربی دور شکم خوشش نمی آید. چربی های این ناحیه نه تنها نازیباست بلکه به سلامتی بدن نیز آسیب می رساند. بهتر است چای سبز را دریابید. اگر هم چای سبز بنوشید و هم پیاده روی روزانه داشته باشید مطمئن باشید زودتر از آنچه فکرش را می کنید چربی هایتان آب می شود. در پژوهشی که در این خصوص انجام شده است شرکت کننده ها را به دو گروه تقسیم شدند.
گروه اول یک نوشیدنی حاوی «کاتچین» دریافت کردند و گروه دوم یک نوشیدنی بدون این ماده مصرف کردند. کاتچین یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی است. همه شرکت کننده ها مجبور بودند که هر هفته ۱۸۰ دقیقه ورزش بویژه پیاده روی بکنند. بعد از ۱۲ هفته چربی های از بین رفته دور شکم شرکت کننده های گروه اول ۷/۴ درصد بیشتر از گروه دوم تخمین زده شد. دلیل علمی اش هم این است: کاتچین متابولیسم بدن را تحریک می کند و باعث چربی سوزی بیشتری می شود.
پروتئین و چربی سوزی
برای لاغری باید میزان کالری های دریافتی تان را کاهش دهید اما به پروتئین نیاز مبرم دارید. تخم مرغ هم یکی از منابع طبیعی پروتئین است. نتایج پژوهشی که در Journal of Nutrition به چاپ رسیده است نشان می دهد افرادی که رژیم غذایی سرشار از پروتئین دارند (یعنی ۴۰ درصد پروتئین و ۳۰ درصد کربوهیدرات ها) بعد از یک سال به میزان ۳۸ درصد چربی بیشتری نسبت به افرادی که کربوهیدرات های بیشتری مصرف می کنند (یعنی ۵۵ درصد کربوهیدرات و ۱۵ درصد پروتئین) از دست داده و لاغرتر شدند.
پروتئین ها باعث کاهش وزن می شوند به خاطر اینکه بدن برای تجزیه پروتئین های دریافتی به انرژی (کالری) بیشتری نیاز دارد. برای همین هم حسابی کالری می سوزاند تا پروتئین ها را هضم کند. زمانی که لاغرتر می شوید همین پروتئین ها توده عضلانی تان را حفظ می کند. یعنی اینکه عضلاتتان آب نمی شود و فقط چربی هایتان از بین می رود. باید بدانید که عضلات بیشتر از چربی ها کالری می سوزانند.
از بین بردن چربی های شکم با مغزها
گردو، بادام و کلا میوه های صدفی یا پوسته دار باعث آب شدن چربی های دور شکم می شوند. متخصصان حوزه تغذیه معتقدند که مغزها و کلا میوه های پوسته دار تأثیر مثبتی روی تناسب اندام دارند به شرطی که در مصرف آنها زیاده روی نکنید. دلیلش هم این است که این میوه ها سرشار از فیبر، پروتئین و چربی های مفید هستند که قادرند حساسیت بدن را نسبت به انسولین بالا برده و به کاهش وزن کمک کنند.
ماهی و چربی سوزی
به عقیده محققان امگا۳ ها باعث کاهش توده چربی بدن می شوند. البته تاکنون به درستی مشخص نشده است این اسیدهای چرب با چه مکانیسمی به کاهش چربی ها کمک می کنند اما شما می توانید از ماهی های سرشار از امگا ۳ برای خوش اندامی تان نهایت استفاده را ببرید. محققان در جریان بررسی های خود مشاهده کردند که امگا۳ ها با اشتهای زیادی مقابله می کنند و تا دو ساعت بعد از مصرف ماهی های سرشار از این اسیدهای چرب گرسنگی به سراغتان نمی آید. توصیه می کنیم هر هفته دو وعده ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، شاه ماهی، ماهی تن و قزل آلا میل کنید.
چربی های اضافی بدن تان را با سرکه بسوزانید
نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می دهد که سرکه باعث چربی سوزی می شود. در این پژوهش افرادی که یک نوشیدنی حاوی ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر سرکه مصرف کردند بعد از ۱۲ هفته چربی بیشتری سوزانده و لاغرتر شدند. به عقیده محققان سرکه ژنی را فعال می کند که با تولید آنزیم هایی به تجزیه شدن چربی ها کمک می کند. البته منظورمان این نیست که هر روز یک فنجان سرکه سر بکشید. توصیه می کنیم هر روز ۱۵ میلی لیتر سرکه را در شیر یا نوشیدنی سالم دیگر حل کرده و میل کنید. چون در این صورت هم حالت اسیدی آن کاهش می یابد و به معده تان آسیب نمی زند و هم اینکه به چربی سوزی کمک می کند.