چگونه برای فست فود یا کافی شاپ خود تبلیغ کنیم؟

یکی از سوالاتی که اکثر فست فود دارانی که از فروش خود نا راضی هستند می پرسند این است که چگونه برای فست فود یا کافی شاپ خود تبلیغ کنیم؟

تبلیغات اثری است که به وسیله ی یک شخص یا یک موسسه ی معین انتشار می یابد و هدف آن نفوذ در عقاید و افکار مردم است.

مدیران فست فود برای رسیدن به این هدف باید تکنیک ها و تاکتیک هایی تعریف شده و اثربخش را طراحی نمایند. البته شایان ذکر است به فوت و فن های ارائه تبلیغ تکنیک و به راه هایی که بتوان تبلیغ را پیش برد تا همچنان اثر بخش باشد تاکتیک تبلیغاتی می گویند.

صاحبان رستوران ها همواره به دنبال روش های نوین و جذاب تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتریان جدید به رستوران خود هستند. اکثر فست فودها و رستوران ها و یا کافی شاپ ها به روش های مختلف تبلیغ می کنند، گواه این قضیه تراکت های انبوه ای است که در کف خیابان ها، یا sms  های بی محتوا است که هر روز چندین بار برای گوشی های ما ارسال می گردد، یا تخفیف های ۵۰% در سایت های تبلیغاتی، مجله های گوناگون و … .

بازار گرم تبلیغات فست فودها مانند میدان جنگی است که برندگان آن کسانی هستند که با تاکتیک های تبلیغاتی راه و راهکارهای اثربخش را طراحی نموده و در جنگ تبلیغاتی با رقبا پیروز می شوند. تبلیغات نیازمند صرف میزان قابل توجهی وقت و انرژی و هزینه است. اما در نهایت قطعا باعث افزایش سود آوری کسب و کار خواهد شد. در این راستا شناخت بازار هدف و کانال برخورد بهینه و موثر با آنها در مرحله راه اندازی فست فود بسیار مهم و حیاتی است.

البته شایان ذکر است در مسیر چگونگی تبلیغات گاها برخی از افراد مخصوصا کسانی که به تازگی فست فود خود را راه اندازی نموده اند دچار تصمیمات احساسی می شوند و مجموعه خود را با مشکلات استراتژیک که بر پایه تبلیغ نهاده شده است قرار می دهند. به طوری که می توان گفت اینگونه از فست فود ها قربانیان، چگونه تبلیغ کردن هستند.

روش های بسیار زیادی برای تبلیغات رستوران وجود دارد. در گروه iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) کارشناسان خبره با ایجاد برنامه های تاکتیکی ( طرح و برنامه های مدون برای آمادگی و پیشبرد طرح ها وسیستم های تبلیغاتی)، انجام حرکت های تاکتیکی (جذب مشتریان) و کسب اطلاعات تاکتیکی (اطلاعات حیاتی) باعث جوشش و تحرک در امر بازاریابی می گردند.

چگونه برای فست فود یا کافی شاپ خود تبلیغ کنیم؟

در این مقاله به چند پیشنهاد تبلیغاتی برای رستوران و فست فود اشاره می شود.

یک نمونه از روش های تبلیغاتی مناسب فست فود و رستوران ارائه خدمات دلیوری رایگان می باشد. تحویل رایگان و سریع و داغ غذا با به همراه داشتن دستگاه کارت خوان سیار معیار مهمی برای جذب مشتریان غیر حضوری می باشد. چاپ تراکت های تبلیغاتی به میزان زیاد و پخش آن ها توسط هر فردی روش خوبی برای تبلیغات نمی باشد. بهتر است تراکت ها توسط افرادی حرفه ای و با روابط عمومی بالا بین مردم پخش شود تا این روش تبلیغاتی تاثیر گذار باشد. در غیر این صورت تراکت ها در کف پیاده رو ها هدر می روند. برگزاری تخفیف های دوره ای مختلف به مناسبت های گونان نیز در جذب مشتری تاثیر دارد.

iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) پیشرو و نوآور در صنعت تبلیغات در فست فود و کافی شاپ