چگونه در فست فود غذای سالم بخوریم؟

اگر شما هم مدام نگران انواع خوراکی‌هایی هستید که جز خوردنشان چاره‌ای ندارید، اگر حداقل یک وعده از غذاهای روزانه‌تان را باید بیرون از خانه باشید، اگر هر روز با نکات ترسناک و تازه‌ای در مورد سلامتی و بیماری مواجه می‌شوید که بیشر و بیشتر نگرانتان می‌کنند، یا اگر قصد راه اندازی فست فود سالم را دارید، این مقاله دقیقا مختص شماست.

انجمن دیابت آمریکا برای این که بتوانید در رستوران‌های فست‌فود،سالم‌ترین انتخاب‌ها را داشته باشید،‌ پیشنهادهایی ارائه کرده است که آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

۱٫ سعی کنید فقط ساندویچ‌ها یا غذاهای با اندازه معمول یا کوچک را سفارش دهید. از سفارش دادن هر غذایی که در کنار آن عنوان‌هایی مثل بزرگ، دوبل، اضافه، یا مانند آن نوشته شده بپرهیزید.  مخصوصا در فست فود های جدیدی که به تازگی راه اندازی شده اند و حجم بالایی از چربی را در غذاهایشان استفاده می کنند.

۲٫ سعی کنید گوشت‌های کم چربی که به روش آب‌پز یا گریل تهیه  شده است  را سفارش دهید. همچنین از طعم‌ دهنده‌های چاق‌کننده یا سس‌ها مثل سس خردل که بروی برخی غذاها یا ساندویچ‌ها می‌ریزند، بپرهیزید.

۳٫ اگر حق انتخاب نان را هم دارید،‌ سعی کنید در صورت وجود، از نان‌های سبک‌ تر یا نان سبوس دار استفاده کنید.

۴٫ همیشه سبزیجات تازه و سالاد سفارش دهید و سعی کنید حتی المقدور از مخلفات سنگین،‌ پرحجم و چرب، نان‌های سرخ‌شده در روغن، مخلفات سوخاری شده در روغن، انواع پنیرها و ژامبون‌ها و سوسیس‌های سرخ‌ شده در کنار غذا پرهیز نمایید.

۵٫ اگر می‌خواهید غذای سالم‌تر، کم‌چرب‌تر و سبک‌تری داشته باشید، در انتخاب بین گوشت مرغ و گوشت قرمز واضح است که باید گوشت مرغ را سفارش بدهید.  امروزه فست فودهایی که دارای خط مرغ سوخاری هستند به وفور راه اندازی شده اند، اما برای داشتن مرغ سوخاری مطلوب و با کیفیت شما به دستگاه مرغ سوخاری هنی پنی نیاز دارید.

۶٫ اگر می‌خواهید پیتزا بخورید، پیتزاهایی که نان نازک‌تری دارند و در پخت آن‌ها بیشتر از سبزیجات استفاده شده گزینه بهتری در مقایسه با پیتزاهای دارای نان با ضخامت بیشتر، مخلفات زیاد و پنیر اضافه هستند.

گروه iranhfc  ( گروه تخصصی راه اندازی و تجهیز فست فود و کافی شاپ) با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و تحصیلکرده در رشته صنایع غذایی اقدام به تهیه منوهایی با ارزش تغذیه ای بالا نموده است.

داشتن منویی قوی که در آن نکات تغذیه ای رعایت شده باشد و به طور صحیح و کاملا حرفه ای به مشتریان اطلاع رسانی شده باشد می تواند موفقیت مجموعه شما را تضمین نماید.