کلکچه کرم دار با طعم گلاب

مواد لازم

۴۰ گرم شکر
۱ پیمانه آب ولرم
۱ ق س پودر خمیر مایه
۱ عدد تخم مرغ
۴۰ گرم روغن مایع
۴۰۰ گرم آرد

مواد لازم جهت کرم نان

۴ عدد زرده تخم مرغ
۱۰۰ گرم شکر
۴۰ گرم آرد
۲ /۱ ۱ پیمانه شیر
۲ /۱ پیمانه گلاب
پودر پسته و پودر نارگیل برای تزیین
شربت بار برای رومال نان ها

طرز تهیه:

۱٫ یک قاشق مربا خوری شکر را با آب ولرم و پود خمیر مایه مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه زمان دهید تا عمل بیاید. در یک ظرف همه مواد خمیر را باهم مخلوط کنید، سپس مایه خمیر به عمل آمده را اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. البته آرد را کم کم به مواد اضافه کنید تا خمیر یکدستی حاصل شود. خمیر را به مدت ۲ساعت در جای گرم بگذارید.

۲٫ در یک قابلمه زرده ها را با نیمی از شکر مخلوط کنید، آرد را به مخلوط اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. در انتها شیر و بقیه شکر را اضافه کنید و هم بزنید. حالا قابلمه را روی حرارت بگذارید تا غلیظ شود. وقتی غلظت مواد به غلظت ماست شل رسید، گلاب را اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود. قابلمه را از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

۳٫ خمیر کلوچه را ورز دهید تا پف آن بخوابد، سپس آن را به ضخامت یک سانت باز کنید و خمیر را به‌صورت دایره های یکسان برش دهید. مقداری از کرم را روی یک قسمت از هر کدام از خمیرها گذاشته و لبه روبه‌رویی را روی لبه دیگر آن قرار دهید. به کمک چنگال لبه ها را به‌هم فشار دهید. ۲۰ دقیقه به کلوچه ها استراحت دهید، سپس با زره تخم مرغ و کمی زعفران آنها را رومال کنید. کلوچه ها را داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. بلافاصله بعد از اینکه کلوچه ها را از فر خارج کردید، مقداری از شربت بار روی نان ها بریزید و آنها را با پودر پسته و نارگیل تزیین کنید.