دکور کناف در فست فود

سقف دکوراتیو کناف :

کناف یکی از گونه های مختلف سقف کاذب است و از صفحات روکشدار گچی بر روی شبکه گالوانیزه نصب شده تشکیل می گردد. برخی از خصوصیات کناف می توان به اقتصادی بودن آن ، سبک ، نصب سریع و آسان ، تنوع در طراحی ، زیبایی ، پایین آوردن هزینه اشاره کرد.

باید این نکته را هم بگوییم که کناف در برابر آتش سوزی ، انعکاس ، رطوبت ، اتلاف انرژی و زلزله مقاوم است.

معرفی سقف کاذب جدید به نام کناف :

 کناف در فست فود ، کافی شاپ و رستوران استفاده های گوناگون و فراوانی دارد.تنوع آن در طراحی (مانند تنوع در چیدمان ) در انواع مختلف فست فود از اهمیت و وسعت زیادی برخوردار است.

در فست فود ها از کناف می توان به عنوان یک سقف کاذب با انواع گوناگونی از طرح ها که متناسب با دکوراسیون و چیدمان مدنظرتان میتوان به وجود آورد و همچنین از آن می توان به عنوان دیوار پوش با که هم عایق حرارت و هم صدا و … باشد نیز استفاده نمود.

در واقع باید بگوییم که پوشش خارجی ساختمان ها محافظی در مقابل عوامل و عناصر بیرون ساختمان می باشد و حکم نمایشگر و معرفی کننده و جذب کننده افراد را دارد ، فضای داخلی نیز مکانی می باشد که افراد برای زندگی ، کار و یا خوردن ، آشامیدن و … در آن حضور می یابند.

دکور کناف در فست فود

فست فود ها باید با طراحی یک فضای داخلی زیبا و دلنشین که باعث ایجاد حس آرامش در مشتریان گردد آنان را جذب و میزان سود خود را افزایش دهند. طرح دکوراسیون داخلی ، بعضی اوقات برنامه تغییر فضایی را دارد که از قبل وجود داشته و بنا و پی آن از قبل ساخته شده است که با طراحی دکوراسیون اینگونه فضاها می توان به آن حالت ساخت و ساز جدید و بازسازی ساختمان را داد ولی گاه میتواند به تغیرو یا نو سازی دکوراسیون منجر شود, زیرا طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به ساخت بنای ساختمان سابقه و قدمت کمتری دارد.

طراحی دکوراسیون  در زمینه ساختمان های اداری و تجاری , دکوراسیون مغازه, بوتیک ها و یا رستوران و فست فودها اهمیت بیشتری دارد.

زیرا در این گونه کاربری ها, تغییرات و طراحی دکوراسیون داخلی حتی اگر به صورت سریع وحتی یک روزه انجام شود, یک اصل و روش برای جذب مشتری و در نتیجه آفزایش فروش و سود بیشتر را در بر دارد.

برخورد با یک ساختار مشخص می تواند به اندازه مفهوم یک فضای جدید جالب باشد.

به عنوان مثال یک ساختمان باستانی که در رده بناهای تاریخی است, جایی که باید همچون بنای امروزی در نظر گرفت دیده می شود.

چیدمان متضاد میان چیدمان سنتی و مدرن و با ارزش جلوه دادن برخی عناصرموجود, جذابیت خاصی را در پی دارد.علاوه بر فضا, مصالح  و ابزار مورد استفاده برای دیوارها, کفسازی و مبلمان نیز نقش اساسی  و مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی به عهده دارند.

سطح ، ترکیب و رنگ آنها, فضا را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. کاربر با عناصر فضای داخلی به طرز کاملا متفاوتی نسبت به نمای ساختمان روبرو است .

می توان آنها را نزدیک دید, لمس کرد و حتی گاه آنها را حس کرد.

در کناف و دکوراسیون داخلی سومین عامل موثر و مهم  نور است, چه طبیعی باشد یا مصنوعی. نور می تواند به بهترین وجه ممکن به یک جسم مرده روح ببخشد و به بهترین شکل ممکن آن جسم را نمایش دهد.

معمولا مهندسین از نور برای شکل دادن و تاثیرات احساسی در افراد استفاده می کنند.

در این زمان حال تمایل به رنگ و شکل های گوناگون ، بیدار شده و تزئینات در طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص در فست فود ها و رستوران ها و … جایگاه خاصی یافته اند.

با این وجود معروف ترین برند های طراحی دکوراسیون به این نتیجه رسیده اند که ، معماری فقط به موضوع  ( هویت وابسته ) نیست، بلکه در عین تماشایی بودن ، عامل ارتباطی کارآمد و جلب توجه رسانه باشد.

سیستم کناف یا Drywall :

این سیستم از قاب نگهدارنده یا  زیر سازی یا پروفیل کشی  و صفحات گچی بر روی آن تهیه می شود و برای ساخت دیوار های جداکننده های غیر باربر کناف و نازک کاری دیوار و سقف کناف کاربرد دارد .

 اتصال صفحات به قالب با استفاده از پیچ مخصوص صورت می گیرد و بوسیله نوار و  بتونه مخصوص درزگیری ، درزگیری شده تا بتوان به یک سطح یکپارچه و صاف در سقف کاذب نصب شده دست یافت.

مهندس عباس حسینی

 این سیستم  ساخت و ساز خشک  یا سیستم کناف به سیستم ( مدولار ) شناخته شده ، که امکان اجرای سریع  و بی نقص با برنامه ریزی دقیق  را فراهم می سازد و این همان هدف مدنظر می باشد  .

مزایای انواع سیستم های کناف

۱- مقاومت در برابر زلزله

۲- خطای پایین در اجرا و نصب

۳- قابلیت ترمیم و تعویض

۴- صرفه جویی در مصرف مصالح ساختمانی

۵- انعطاف معماری بسیار بالا

۶- حمل و نقل آسان و سریع مصالح

۷- افزایش سطح مفید بنا

۸- نظارت مرحله ای و اطمینان از استاندارد اجرایی

۹- امکان استفاده از عایق های صوتی و حرارتی  و …

ساختار پانل گچی به عنوان سیستم کاملی برای ساخت دیوارهای جداکننده به روش خشک می باشد .

اساس این سیستم را پانل گچی  با روکش تشکیل می دهد . این پانل ها بوسیله اسکلت فلزی سبک مسلح می شوند .

سازه های فلزی  به عنوان زیرسازه های حمال پوشش و پانل گچی به عنوان پوشش عمل می کنند .

 ۱- قابلیت نصب بر روی انواع زیرسازی های چوب

۲- قابلیت نصب بر روی انواع زیرسازی های فلز

۳- قابلیت نصب بر روی انواع دیوار سفالی ، آجری ، سیمانی و دیگر دیوارها

۴- قابلیت ترمیم و یا جابجایی سیستم دیوارها

عباس حسینی

مشخصات و موارد استفاده از کناف :

صفحات معمولی :

RG که اینگونه از صفحات در بیشتر کارها مورد استفاده قرار می گیرند. صفحاتی هستند ، روکش دار که سطح و لبه بلند طولی آن ها با مقوای محکمی و مقاومی پوشیده شده است .

اینگونه صفحات در دیواره های جداکننده ، پوشش دیوار های سنتی به جای گچ و خاک و … ، سقف کاذب کناف و انواع دکورهای که با کناف می شود انجام داد و …

صفحات مقاوم در برابر رطوبت(MR) :

گچ تشکیل دهنده ی اینگونه از صفحات با موادی مقاوم در برابر رطوبت پوشش داده شود .

از این صفحات برای استفاده در سرویس ها و … استفاده می گردد. ضمنا این نکته را هم باید در اینجا بازگو کنیم که رنگ مقوای این پنل های ( صفحات ) سبز است.

صفحات مقاوم در برابر حریق(FR) :

گچ و مصالح به کار برده شده در آن حاوی الیاف فایبر گلاس است که صفحه را در برابر آتش مقاوم می کند ، ولی اینگونه صفحات در دکوراسیون داخلی خیلی کاربرد ندارد.

ضمنا باید متذکر شویم که رنگ اینگونه از پنل ها ( صفحات ) به رنگ قرمز است.

صفحات مقاوم در برابر حریق و رطوبت (FM) :

از دیگر صفحات کناف که پانل های ترکیبی می باشند میتوان به صفحات مقاوم در برابر حریق و رطوبت(FM) اشره کرد.

صفحات مسلح سیمانی (Aquapanel):

صفحاتی مسطح که در نمای خارجی و داخلی با درصد رطوبت نسبی کار برد دارد و از ترکیب سیمان و الیاف فایبرکلاس تهیه می شود

 

مواد و مصالح جانبی کناف :

  ( پودرها ) بتونه درزگیر کناف :

گچ های ساختمانی به طور کل هرچه درصد خلوص بیشتری را داشته باشند به پوشش بهتری دست پیدا خواهیم کرد.

کناف دارای ترکیبی از گچ به خلوص در حدود ۹۵% می باشد و این به مفهوم است که میزان ناچیزی ناخالصی مانند کربنات ها و نمک در این محصولات تولیدی وجود دارد.

 

بتونه درزگیر (KNAUF FUGENFULER) :

موارد استفاده:

بتونه درزگیر کناف برای بتونه کاری و درزگیری با نوار کاغذی یا نوار فایبرگلاس مخصوص در سیستم های ساخت و ساز خشک به کار می رود.
این ماده به صورت لایه های نازک برای درزگیری صفحات روکش دار گچی پس از نصب و یا تعمیرات سطوح آسیب دیده صفحات روکش دار گچی، پر کردن درزها وسوراخ های قطعات بتونی، بتونه کاری سطوح بتونی و یا سفیدکاری دیوارک های گچی با حداقل ضخامت ۱ تا ۳ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات:

ماده اصلی بتونه درزگیر کناف، گچ به صورت پودر می باشد که ضمن ترکیب با سایر افزودنی ها به کیفیت و خواص لازم جهت استفاده برای درزگیری و یا نازک کاری سطوح مربوطه رسیده است.