گل های لازانیا

مواد لازم برای ۴ نفر

۱ بسته لازانیای ۴۵۰گرمی
۲ ق س روغن‌زیتون
۴ حبه سیر رنده شده
۱ تکه چوب دارچین
۱ عدد پیاز خردشده
به میزان لازم نمک و فلفل
۴ /۱ پیمانه رب گوجه‌فرنگی
۱ پیمانه گوجه‌فرنگی رنده شده
۴ /۱ پیمانه ریحان خردشده
۴۰۰ گرم گوشت چرخ کرده
۴ /۳ پیمانه پنیر موزارلای رنده شده
۴ /۳ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
۱ ق س آب‌لیمو

طرز تهیه:

۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. در یک قابلمه مقداری آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا تکه‌های لازانیا را داخل آب جوش به مدت ۴-۳ دقیقه قرار دهید تا کمی نرم شوند. دقت کنید که آنها نباید بیش‌ازاندازه نرم شوند سپس آنهارا با آب سرد آبکشی کرده ، روی حوله تمیزی قرار دهید. در این فاصله داخل یک تابه روغن را بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. حالا سیر،پیاز و چوب دارچین را داخل آن بریزید و کمی تفت دهید. بعد از ۲ ۱ دقیقه چوب دارچین را بیرون آورید. آنها را کمی تفت دهید تا نرم و طلایی شوند.

۲٫ در این زمان گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و به مدت ۳ -۲ دقیقه به تفت دادن ادامه دهید. اکنون رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده، آن را با مواد مخلوط کنید سپس گوجه‌فرنگی رنده شده و ریحان را به مواد اضافه کنید. همه مواد را خوب باهم مخلوط کنید و حدود ۴۰-۳۰ دقیقه صبر کنید تا گوشت بپزد و مواد کاملاً به خورد هم بروند. در تابه را نگذارید.

۳٫ در این میان در یک‌کاسه مناسب پنیرها،آب‌لیمو،مقداری نمک و فلفل را باهم خوب مخلوط کنید سپس آن را کنار بگذارید.

۴٫ قالب‌های مافین را با کمی روغن چرب کنید.تکه‌های لازانیا را از وسط نصف کنید. حالا یک تکه از لازانیا را داخل یک قالب قرار دهید، ۱ ق س از مخلوط گوشت را روی آن بریزید و سپس مقدار کمی از مخلوط پنیر را روی مواد بریزید. حالا یک تکه دیگر از لازانیا را با زاویه ۹۰ درجه روی مواد قرار دهید طوری که لبه آن روی گوشه تکه زیرین قرار گیرد سپس مواد را به همان شکل لایه اول روی لازانیا بریزید.تکه دیگر لازانیا را مانند تکه دیگر روی مواد قرار دهید. دقت کنید تکه‌ها نباید کاملاًروی‌هم قرار گیرند. هر تعداد که می‌شود به همین شکل لایه‌ها را روی‌هم بچینید. همین کار را با قالب‌های دیگر انجام دهید سپس قالب‌ها را به مدت ۳۰ -۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا تکه‌های لازانیا کاملاًبرشته‌شده و پنیر آب شود.

۵٫ لازانیا را با ریحان خردشده تزئین کرده و سرو کنید.