۱۰ تغییر در رژیم غذایی برای افزایش عمر شما

ما میخوریم تا زندگی کنیم، اما باید بخوریم تا طولانی تر زندگی کنیم باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشیم با اتخاذ عادات غذایی سالم می توانیم به افزایش طول عمر کمک کنیم چاقی علت شماره یک مرگ، در ایالات متحده است. اطمینان حاصل کنید که شما بیش از انداره غذا نمی خورید تا وزن سالم شما حفظ شود.
اگر شما کمبود وزن یا اضافه وزن دارند، و یا ترس از یکی از این دو، با دکتر خود مشورت کنید. آنها می تواند به شما در تنظیم یک رژیم غذایی سالم کمک کنند اگر شما میخواهید بدانید که  از نظر سلامتی سالم هستید باید BMI خود را محاسبه کنید. BMI 18.5 کم وزن در نظر گرفته شده ، ۱۸٫۵ – ۲۴٫۹ طبیعی ، ۲۵ تا ۲۹٫۹ اضافه وزن و BMI بالاتر از ۳۰ چاق در نظر گرفته شده است. این ۱۰ تغییر در رژیم غذایی می تواند به شما کمک کند تا زندگی طولانی تر داشته باشید
در موقعیت ها گوشت کمتر مصرف کنید
یک مطالعه از دانشگاه Loma لیندا در کالیفرنیا دریافتند که افرادی که گوشت بسیار کمی  مصرف می کنند زندگی طولانی تر دارند. نه تنها گیاه خواران چربی اشباع شده کمتری مصرف می کنند بلکه آنها بیشتر از حبوبات کامل، میوه ها و سبزیجات، که مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند می خورند.
اوکیناوایی غذا بخورید
افرادی که در اوکیناوا، جنوبی بخشی از ژاپن زندگی می کنند دارای طول عمر فوق العاده طولانی و کم خطر برای بیماری های مربوط به سن شناخته شده اند. تحقیقات نشان می دهد بسیاری از موفقیت ها در طول عمر آنها به علت شیوه زندگی سالم یعنی رژیم غذایی اوکیناوایی ( خوردن کالری کمتر از فرهنگ های دیگر) اما رژیم غذایی آنها متراکم و بسیار مغذی است. به طور خاص، آنها مقدار زیادی از پنیر سویا غنی از پروتئین ( که ممکن است به پیشگیری از سرطان پستان و بیماری های قلبی کمک می کند ) و سیب زمینی شیرین غنی از بتا کاروتن و ویتامین C مصرف می کنند.
خوردن برش هایی از هندوانه
هندوانه دارای لیکوپن بالایی است لیکوپن یک ماده غذایی شناخته شده مفید برای مبارزه با سرطان و بیماری قلب است. آن را در دمای اتاق ذخیره کنید به دلیل پژوهشی در مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی که نشان می دهد هندوانه در دمای اتاق لیکوپن بیشتری نسبت به زمان سرد بودن تولید می کند.
خوردن بیشتر چربی های ( خوب )
انواع چربی های ( تک اشباع ) می تواند به کاهش کلسترول بد خون کمک کند مصرف کلسترول خوب را افزایش دهید و خطر ابتلا به آترواسکلروز را کاهش دهید. غذاهای حاوی چربی تک اشباع عبارتند از: آجیل، زیتون، روغن، و آوکادو می باشد.
کاهش سرعت غذا خوردن
افرادی که آهسته تر غذا می خورند نسبت به افرادی که با عجله غذا می خورند به راحتی می توانید زمان سیری را تشخیص دهند همچنین افرادی که آهسته تر غذا می خورند کمتر غذا می خورند و تحقیقات نشان می دهد که افرادی که رژیم غذایی کم کالری دارند طولانی تر زندگی می کنند.
مصرف مقداری قره قاط
قره قاط در آمریکای شمالی، به عنوان بهترین راه طبیعی برای جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری شناخته شده است همچنین ممکن است به زندگی طولانی کمک کند. مطالعات انجام شده در مگس های میوه نشان می دهد که میوه توتی می تواند طول عمر را افزایش دهد.
مصرف ماهی
قلب سالم اسید های چرب امگا ۳S کلسترول بد را کاهش  می دهد و به بدن در مبارزه با التهاب کمک می کند. و خطر ابتلا به سرطان و حمله قلبی را کاهش می دهد. بهترین منابع این چربی عبارت از ماهی های چرب مثل ( ماهی آزاد، شاه ماهی و یا قزل آلا ) می باشد. اگر شما نمی توانید ماهی بخورید سعی کنید دانه کتان زمینی، اسفناج و یا گردو مصرف کنید.
خوردن میوه و سبزیجات بیشتر
ویتامین C ممکن است سلول های بدن را از رادیکال های آزاد مضر محافظت می کند. متاسفانه، ویتامین C محلول در آب است و بدن ما آن را ذخیره نمی کند. به منظور بالا نگه داشتن سطح آن، شما نیاز به خوردن میوه ها و سبزیجات به طور مرتب، چند بار در روز دارید در وعده های غذایی خود پرتقال را با صبحانه، سالاد اسفناج خوشمزه را با ناهار و کلم بروکلی بخار پز را با شام مصرف کنید.
فیبر دریافتی را افزایش دهید
تحقیقات از مجله تغذیه بالینی آمریکایی در می یابد که خوردن فیبر بیشتری خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد. روزانه ۲۵ تا ۳۵ گرم توصیه می شود اما اکثر آمریکایی ها کمتر از نیمی از این مقدار را می خورند.
برنج قهوه ای مصرف کنید
پوشش بیرونی برنج قهوه ای ( که از برنج سفید حذف شده ) دارای مقدارزیادی از عناصر کم مصرف که با پیری مبارزه می کنند کشاورزان روستایی در آسیا، که برنج قهوه ای می خورند نسبت به ساکنان شهرها که عمدتا برنج سفید می خورند بیشتر زندگی می کنند برنج قهوه ای نیز دارای منیزیم، که ممکن است استرس را کاهش می دهد و دارای دو فیبر پایین آورنده کلسترول از برنج سفید است.