۶ رژیم غذایی مد روز که در عمل موثر نیستند

هنگامی که هدف شما از دست دادن وزن است لاغری تنها کافی نیست شما می خواهید بتوانید وزن کاهش یافته را ثابت نگه دارید و ترجیح می دهید بدون گرسنگی یا ناراحتی این کار را انجام دهید تقاضا برای رژیم های غذایی مد روز قطعاً وجود دارد اما این رژیم های غذایی ساختگی هستند و در واقع مضر می باشند. در این مقاله تعدادی از این رژیم های غذایی بیان می شود.
رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خون
رژیم غذایی پاکسازی اساسی  ( رژیم پاکسازی مستر )
رژیم غذایی هورمون HCG
رژیم غذایی کلم سوپ
رژیم غذایی گریپ فروت
رژیم غذایی توپ پنبه ای
بهترین راه کاهش وزن
رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خون
رژیم غذایی گروه خونی در کتاب دکتر پیتر بر اساس ۴ نوع گروه خون گفته شده است برای کمک به از دست دادن وزن تجویز غذاهای خاص با توجه به نوع گروه خون بیان شده است
هیچ علم ثابت شده که نشان دهد نوع خون در از دست دادن وزن شما تاثیر بگذارد وجود ندارد.
رژیم غذایی پاکسازی اساسی  ( رژیم پاکسازی مستر )
یک رژیم غذایی که ده ها سال است هر چند گاهی با ادعای یک راه قابل اعتماد برای کاهش وزن سریع مطرح می شود مشکل این است که بیشتر وزن از دست داده وزن آب است.
بله، اگر شما آب را با آب لیمو، عسل و فلفل هندی بنوشید وزن از دست می دهید اما همه وزن از دست رفته، آب بدن است شما اساساً دیورتیک هایی را می نوشید که باعث از دست دادن تمام آب اضافی بدن می شود.
اگر هدف شما ریختن چربی است شما با این رژیم کالری بسیار پایین مصرف می کنید و شما به احتمال زیاد توده عضلانی خود را از می دهید و لذا سوخت و ساز بدن شما پایین تر می رود و شما سخت تر چربی از دست می دهید.
رژیم غذایی هورمون HCG
رژیم غذایی HCG شامل تزریق یا مصرف کپسول هورمون ( گنادوتروپین جفتی انسان و یا HCG ) است که بدن در دوران بارداری تولید می کند با توجه به نظر کلینیک مایو، هرگز استفاده  این دارو برای کمک به کاهش وزن تایید و ثابت نشده است طرفداران این رژیم غذایی می گویند که این هورمون اشتها را کاهش می دهد و قوانین این رژیم غذایی شامل اجتناب از ورزش، محدود کردن سبزیجات و کاهش جدی مصرف کالری به ۵۰۰ تا ۸۰۰ کالری در روز است که این کاهش کالری می تواند برخی از آسیب های جدی را به بدن شما وارد نماید
هیچ مدرک علمی که نشان می دهد HCG اشتها را سرکوب کند وجود ندارد.
رژیم غذایی کلم سوپ
رژیم غذایی سوپ کلم بسیار ساده است سوپ کلم را دو تا سه بار در روز بخورید تا شما وزن از دست بدهید. آیا این رژیم غذایی موثر است؟ بله، موثر است. اما خوردن کالری کمتر باعث می شود شما در کوتاه مدت وزن از دست بدهید اما این مقدار کالری یا پروتئین برای حفظ توده عضلانی کافی نیست و سبب کاهش سوخت و ساز بدن می شود و وزن کاهش یافته شما در دراز مدت بر می گردد.
رژیم غذایی گریپ فروت
شبیه به رژیم غذایی سوپ کلم است در این رژیم غذایی، شما گریپ فروت را در تعداد قابل توجهی از وعده های غذایی می خورید تا به از دست دادن وزن به شما کمک نماید.
مانند رژیم غذایی سوپ کلم، ممکن است در کوتاه مدت از طریق محدود کردن کالری موثر باشد با این حال، این کاهش وزن پایدار نیست.
رژیم غذایی توپ پنبه ای
رژیم غذایی توپ پنبه ای یک ادعای نسبتاً جدید در جهان رژیم های غذایی مد روز است و این شامل خیساندن توپ های پنبه در آب و خوردن آنها برای داشتن احساس سیری است اما آلن می گوید این “رژیم غذایی”  منحصر به فرد از دیگر رژیم ها می باشد.
این یک رژیم غذایی نیست بلکه یک اختلال در غذا خوردن است او می گوید هر زمان که شما چیزی شبیه به توپ های پنبه را جای غذا مصرف نمایید شما بطور خطرناکی بدن خود را از مواد مغذی برای زندگی محروم می کنید و همین طور پنبه مواد شیمیایی مضری دارد که می تواند منجر به سرطان شود و از طرفی منجر به انسداد روده شده که نیاز به عمل جراحی پیدا می شود.
بهترین راه کاهش وزن
رژیم های غذایی مد روز هیجان انگیز و اغلب پاداش دهنده هستند آنها به شما اجازه دیدن نتایج نسبتاً سریع را می دهند اما روش معمولاً ناپایدار و هنگامی که شما به رژیم غذایی قبلی خود برگردید نتایج به دست آمده به سرعت بازگشت می کند.
کاهش وزن پایدار طول می کشد فداکاری و تلاش می خواهد و زمان بر است یک رویکرد متعادل و سالم به رژیم لاغری و تناسب اندام بهترین راه غیر جراحی برای کاهش وزن پایدار است.